Wydarzenia

Śląsk włącza się w akcję "Wrocław bez przemocy"

2021-11-26 15:00:00
Cały Wrocław po raz kolejny jednoczy się przeciwko przemocy. Razem z mieszkańcami i szeregiem instytucji do akcji "Wrocław bez przemocy" znów włącza się również Śląsk Wrocław. W spotkaniu ze Stalą Mielec piłkarze zagrają m.in. z białymi wstążkami na koszulkach, symbolem akcji.
Miasto Wrocław od lat prowadzi i wspiera działania, których celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy oraz zapewnienie jej ofiarom i świadkom dostępu do różnych form pomocy – wsparcia psychologicznego, materialnego, organizacyjnego.

Data rozpoczęcia kampanii nie jest przypadkowa – 25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej wobec kobiet i solidarności z nimi jest biała wstążka, która pojawi się między innymi na materiałach graficznych kampanii.

– Chcemy wyczulić wrocławian, że przemoc ma różne oblicza. To nie tylko przemoc fizyczna, ale i ekonomiczna, finansowa czy seksualna. Chcielibyśmy uwrażliwić wszystkich mieszkańców Wrocławia na ten temat. Pokazać, że trzeba reagować na przemoc. Stąd w licznych materiałach informujemy o punktach, telefonach, kontaktach, gdzie można uzyskać pomoc – mówiła Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM we Wrocławiu.

W akcję Wrocław bez przemocy włącza się również największy klub sportowy regionu - Śląsk Wrocław. Swoimi działaniami wspieraliśmy miejską kampanię już wielokrotnie, dlatego z chęcią przyłączamy się do działań i w tym roku. Jako klub odgrywającą znaczącą rolę w świadomości wrocławian chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec jakichkolwiek form przemocy i jeszcze bardziej edukować naszych kibiców w tym obszarze.

Podczas sobotniego meczu ze Stalą Mielec na Tarczyński Arena zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz pracownicy zaangażowani w obsługę meczu wystąpią w biały wstążkach przypiętych do strojów, które są symbolem akcji i walki przeciw przemocy, a murawie przed rozpoczęciem spotkania zostanie wyeksponowana dedykowana kampanii flaga. Białe wstążki będą również rozdawane kibicom przy kołowrotkach prowadzących na trybuny oraz w strefie VIP. Zachęcamy do przypinania wstążek, promowania i włączenia się w akcję. Każdy głos ma znaczenie! O akcji informować będzie również spiker oraz materiały na telebimach.

Zapraszamy na mecz! Bilety TUTAJ.
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również