Wydarzenia

Śląsk Wrocław na otwarciu sezonu na Partynicach

2022-05-02 20:30:00
We wtorek, 3 maja odbędzie się otwarcie sezonu na Torze Wyścigów Konnych – Partynice. Nie zabraknie tam również stoiska Śląska Wrocław. Wizytę na imprezie wyścigowej zapowiedziały już piłkarki naszej kobiecej drużyny.
Wyścigi konne na Partynicach powracają do sportowego kalendarza stolicy Dolnego Śląska po niemal półrocznej przerwie. Otwarcie sezonu od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wrocławia i okolic. Wystarczy spojrzeć na statystyki z ostatnich lat. Impreza przed pandemią w 2019 roku przyciągnęła łącznie ponad 13 tys. ludzi! 
 
W tegorocznym programie znalazło się miejsce na aż 8 gonitw, w których udział wezmą czołowi jeźdźcy z Polski, Czech oraz Szwecji. Poza tym organizatorzy przygotowali też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Na terenie Toru Wyścigów Konnych – Partynice znajdziecie też stoisko Śląska Wrocław, które odwiedzą ekstraligowe piłkarki WKS-u. Nasze zawodniczki zameldują się na imprezie o godz. 16. 
 
Jednym z elementów tegorocznego otwarcia sezonu będzie pomoc ogarniętej wojną Ukrainie. Z tej okazji na terenie Toru Wyścigów Konnych obok flag polskich i europejskich – pojawią się także flagi naszych wschodnich sąsiadów. Podczas imprezy będzie też można spotkać wolontariuszy, którzy będą prowadzić zbiórkę pieniędzy na rzecz walczących Ukraińców. 
 
Szczegółowy program oraz spis wszystkich atrakcji wtorkowej imprezy znajdziecie TUTAJ.
 
Wtorek, 3 maja Wrocławski Tor Wyścigów Konnych, godz. 13-19. Wstęp na imprezę jest darmowy. Do zobaczenia na Partynicach!
 
Autor: Dawid Antecki

Zobacz również