Wydarzenia

Śląsk zdominował "11" kolejki!

2019-08-13 13:40:00
Aż trzech piłkarzy Śląska znalazło się w najlepszej "11" czwartej serii gier LOTTO Ekstraklasy. Wyróżnienia otrzymali Broź, Putnocky i Płacheta.
Wrocławianie w hicie 4. kolejki pokonali na wyjeździe Lecha Poznań 3:1. Dwa gole strzelił Łukasz Broź i obecność bocznego obrońcy w najlepszej drużynie weekendu była więcej niż oczywista. Dla 33-latka to drugie takie wyróżnienie w sezonie. Poprzednie miało miejsce po spotkaniu z Piastem Gliwice, kiedy to Broź w samej końcówce wywalczył rzut karny i zamienił go na decydującą o zwycięstwie bramkę.
 
Za mecz w Poznaniu docenieni zostali również Matus Putnocky oraz Przemysław Płacheta. Obaj zawodnicy prezentują wysoką formę od początku sezonu i przeciwko Lechowi potwierdzili świetną dyspozycję. Putnocky, zwłaszcza w drugiej połowie, kilkakrotnie ratował drużynę przed utratą bramki. Bardzo dobrze prezentował się też Płacheta, stwarzając wiele zagrożenia pod polem karnym gospodarzy. To on wywalczył dla WKS-u rzut karny, po którym wynik spotkania otworzył Pich.

Najlepsza jedenastka 4. kolejki PKO Ekstraklasy:
Putnocky (Śląsk) - Broź (Śląsk), Guldan (Zagłębie), Triantafyllopoulos (Pogoń), Janza (Górnik) - Prikryl (Jagiellonia), Gol (Cracovia), Hanca (Cracovia), Płacheta (Śląsk) - Sysz (Zagłębie), Sobiech (Lechia)
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również