Wydarzenia

Sparingowo z beniaminkiem | Ekstraliga

2021-07-23 09:00:00
Przygotowania do sezonu piłkarek Śląska Wrocław nie zwalniają tempa. Podopieczne Piotra Jagieły ostatni dni spędziły na zgrupowaniu w Domasławicach, a jego zwieńczeniem będzie sparing z beniaminkiem Ekstraligi Kobiet, Rekordem Bielsko-Biała. Mecz ten odbędzie się na boisku przy hotelu GEM w sobotę, 24 lipca, o godzinie 14:30.
Najbliższy rywal WKS-u w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce w I Lidze Kobiet, zaraz za Tarnovią Tarnów. Bielszczanki w 22 spotkaniach zgromadziły 49 punktów, na które złożyło się szesnaście zwycięstw, remis i pięć porażek. Teraz Rekord będzie walczył z najlepszymi, a jednym z ważniejszych testów ma być właśnie spotkanie ze Śląskiem.

Ze Śląskiem, który w tym okresie przygotowawczym kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Wrocławianki rozegrały cztery sparingi i wszystkie pewnie wygrały. Najpierw ze Skrą Częstochowa (8:1), następnie z ROW-em Rybnik (3:1) i w minioną środę ze Sportisem Bydgoszcz (7:1) i Ostrovią Ostrów Wielkopolski (3:1). I choć naturalnie wyniki sparingów nie są najważniejsze, to gra Śląska może podobać. Zwłaszcza współpraca dwóch nowych zawodniczek w ataku - Darii Nowak i Wiktorii Kiszkis.

Całkiem niedawno Śląsk przegrał rywalizację z Rekordem Bielsko-Biała. Był to dwumecz o awans do Centralnej Ligi Juniorek do lat 17, który zakończył się remisem 3:3 (bielszczanki awansowały dzięki większej liczbie bramek strzelonych na wyjeździe) i choć oczywiście teraz w sparingu zagrają "starsze" zespoły, to z pewnością w kadrach obu zespołów nie zabraknie zawodniczek biorących udział w tamtym dwumeczu.

Początek spotkania w sobotę - 24 lipca - o godzinie 14:30 na stadionie przy hotelu GEM przy ulicy Mianowskiego.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również