Wydarzenia

Środowe gazety o Śląsku Wrocław

2015-10-14 09:30:00
Zapraszamy na tradycyjny poranny przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje o Śląsku Wrocław.

Fakt - Kiełb nie będzie się cieszył z gola

 

Piłkarz Śląska przyznaje, że wciąż nosi w sercu Koroną Kielce. Dla pomocnika Śląska Jacka Kiełba (27 l.) piątkowy mecz z kielczanami będzie szczególny. „Ryba" odchodził latem z Korony ze łzami w oczach.  

 

Wieloletni reprezentant Niemiec Lukas Podolski (30 l.) zawsze zapowiadał, że jeśli zdobędzie w meczu z Polską bramkę, nie będzie się zbyt wylewnie cieszył, bo nawet mu nie wypada, Z takiego samego założenia wychodził Sebastian Mila (33 l.), kiedy grał w Śląsku i toczył potyczki z Lechią. Potrafił po strzeleniu jej gola demonstracyjnie unosić rękę z opaską w biało-zielonych barwach gdańskiego klubu. 

 

- Ze mną jest podobnie, choć pokazywania opaski nie będzie, bo po prostu nic takiego nie mam. Koronę noszę w sercu, nie na ręce. W Kielcach nadal mam mieszkanie i możliwe, że kiedyś tam jeszcze wrócę. Choć oczywiście zrobię wszystko, żeby Śląsk w piątek wygrał. Nawet jeśli miałoby się to stać po golu mojego autorstwa - zapowiada Kiełb.

 

Przegląd Sportowy - Dankowski przeprosił za grzechy

 

Śląsk prosi PZPN o wyjaśnienie, dlaczego Kamil Dankowski został usunięty z kadry U-20. Piłkarz wyraża skruchę za zajście na zgrupowaniu we Włoszech, choć - jak wynika z naszych ustaleń - nie on był prowodyrem.

 

Przypomnijmy: Dankowski i Przemysław Szarek z Sandecji Nowy Sącz zostali usunięci z reprezentacji w związku z awanturą po meczu z Włochami (2:2). Kadrowicze imprezo-wali w lokalu. Następnie uszkodzili samochód przypadkowej osoby. - Niefajnie to wyszło. Mnie jest teraz głupio i wstyd. Bardzo zależy mi na grze w tej reprezentacji, a teraz będę cierpiał, bo zostałem zawieszony do 30 czerwca - mówi zawodnik. - Nie chcę, żeby to brzmiało jak usprawiedliwienie, ale nie wszystko, co na ten temat piszą, jest prawdą. (…)

 

Śląsk me uważa sprawy za zamkniętą. Wystąpił do PZPN o wyjaśnienie, za co wyleciał Dankowski. W klubie nie rozumieją, dlaczego karze się dwóch graczy, skoro w imprezie, która odbyła się bez wiedzy i zgody trenera wzięła udział niemal cała drużyna.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również