Wydarzenia

Szukiełowicz: Punkty dla nas są bezcenne

2016-02-12 23:30:00
1
Szkoleniowiec Wojskowych odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy po skromnym zwycięstwie 1:0 z Białą Gwiazdą
Romuald Szukiełowicz: W życiu trzeba mieć trochę szczęścia, również w sporcie. Wygraliśmy mecz, a punkty dla nas są bezcenne. Mieliśmy dwie klarowne sytuacje, wykorzystaliśmy jedną, a przy tym nie straciliśmy bramki. O to chodzi.

W pierwszych minutach nasza gra źle wyglądała w środku. Morioka odpuścił krycie w defensywie i robiło się momentami bardzo groźnie. Boczni pomocnicy musieli schodzić do środka i przez to byli mniej widoczni. Balaszow kilka razy nas postraszył, ale wiedzieliśmy, że jest niebezpieczny w akcjach ofensywnych.

Morioka jeszcze się nie przystosował tak jak powinien, ale dajmy mu czas. U nas gra się inaczej, jest więcej gry kontaktowej i musi się do niej przyzwyczaić.

Pozytywnie zaprezentował się Gosztonyi, który był aktywny, ale czasem za dużo chciał. Z kolei Dvali grał troszkę jak nie on. W sparingach umiał wychodzić śmiało z piłką, a dziś mi tego brakowało. Podsumowując, cała trójka dobrze zagrała w debiucie i myślę, że teraz będzie tylko lepiej. 

Cieszę się, że Pich był przygotowany do meczu. Od razu po przyjeździe poważnie się zatruł, ale w porę się wykurował.

"Bila" zagrał dziś bardzo dobry mecz. Cały czas absorbował dwóch środkowych obrońców Wisły i oto nam chodziło. Wygrywał pojedynki główkowe, był aktywny i mam nadzieję, że regularnie będziemy go widywać w takiej dyspozycji. 
 
Autor: Michał krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również