Wydarzenia

Tom Hateley podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław

2014-01-23 22:55:22
Tom Hateley w czwartek późnym wieczorem podpisał kontrakt ze Śląskiem. Zawodnikiem wrocławskiego klubu będzie przez najbliższe 2,5 roku.
Hateley ma 24 lata i posiada podwójne obywatelstwo - monakijskie oraz angielskie. Występuje na prawej obronie, choć z powodzeniem może grać również jako prawy lub defensywny pomocnik. Przed przyjściem do Śląska był zawodnikiem angielskiego Tranmere Rovers, wcześniej bronił barw szkockiego Motherwell.

Piłkarz przebywał na testach w Śląsku od początku okresu przygotowawczego. Z wrocławskim zespołem wziął udział w zgupowaniu w Belek, po którym sztab szkoleniowy WKS-u podjął decyzję o zatrudnieniu zawodnika.

- Bardzo się cieszę, że podczas sparingów i treningów udało mi się przekonać do siebie trenera Stanislava Levego. W ostatnich dwóch tygodniach upewniłem się, że Śląsk to bardzo dobra drużyna z dużymi ambicjami. Szczególnie jestem pod wrażeniem atmosfery, jaka panuje w zespole. Cieszę się na nowe wyzwania i jestem przekonany, że wspólnie z wrocławską ekipą osiągniemy sukcesy - powiedział Tom Hateley tuż po podpisaniu kontraktu.

Umowa Toma Hateley'a ze Śląskiem obowiązywać będzie do czerwca 2016 roku. W jej trakcie zawodnik będzie występować z numerem 4 na koszulce.