Wydarzenia

U12: Sukces na najwyższym szczeblu!

2020-02-16 21:00:00
Zespół U12 zajął drugie miejsce w rozgrywanym w Warszawie turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Młodzi Trójkolorowi przegrali w finale Z AP Reissa Poznań dopiero po rzutach karnych.
Zespół trenera Blecharza rozpoczął turniej od remisu 1:1 z Koroną Kielce. Kolejne dwa spotkania były już jednak zwycięskie. Najpierw 4:0 z Lechią Gdańsk, a na zakończenie fazy grupowej 2:1 ze Stomilem Olsztyn.

Trójkolorowi rozkręcali się z meczu na mecz. W ćwierćfinale nie dali szans UKS Akademii 2012 Jaworzno, wygrywając aż 5:1. W półfinale przyszła kolej na pojedynek z Pogonią Szczecin. Śląsk zwyciężył 2:0, a jedno trafienie, zaliczył bramkarz Trójkolorowych - Kacper Kozioł, który uderzył prawie z drugiego końca boiska! 

W finale WKS zagrał z AP Reissa Poznań. Mimo przewagi i większej liczby sytuacji, młodzi wroćławianie nie zdołali zdobyć bramki i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W nich lepsi okazali się przeciwnicy, którzy wygrali 3:1. Zawodnicy wraz z trenerem odebrali puchar za drugie miejsce z rąk prezesa PZPN-u - Zbigniewa Bońka. O znakomitym występie świadczą również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju został Kacper Kozioł, królem strzelców Krystian Rostek, a najlepszym zawodnikiem Seweryn Marek. 

Komplet wyników Śląska: 

Faza grupowa

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 1:1
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 4:0
Śląsk Wrocław - Stomil Olsztyn 2:1

Ćwierćfinał

Śląsk Wrocław - UKS Akademia 2012 Jaworzno 5:1

Półfinał

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:0

Finał

Śląsk Wrocław - AP Reissa Poznań 0:0 (1:3 po rzutach karnych)

Skład Śląska: Kacper Kozioł, Seweryn Marek, Wiktor Wyszyński, Antoni Kmiecik, Bartosz Borowy, Jakub Kucharski, Wojciech Gajewski, Krystian Rostek, Michał Faliński, Dawid Korzeniowski
Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również