Wydarzenia

U13: Topowa rywalizacja

2018-09-04 13:00:00
Śląsk Wrocław U13 trenerów Domagalskiego i Ludwika wziął udział w silnie obsadzonym turnieju Benefizturnier 2018 w niemieckim Bonn. Wrocławianie rywalizowali z topowymi drużynami z Niemiec, Austrii czy Belgii.
Za zespołem U13 trenerów Domagalskiego i Ludwika solidna porcja międzynarodowego grania na najwyższym poziomie, możliwa dzięki zaproszeniu od agnecji Pro-Turnieje. W niemieckim Bonn Śląsk wziął udział w silnie obsadzonym turnieju, kończąc go ostatecznie na 10. miejscu. Czuć mały niedosyt, gdyż jedna porażka zdecydowała, iż WKS nie walczył o miejsca na podium. Mowa o meczu z Rapidem Wiedeń, w którym nasz zespół wygrywal 2:0, a przegrał ostatecznie 2:3. Na uznanie zasługuje wygrana ze słynym Bayernem München i dobry mecz zakończony remisem 0:0 z późniejszym zwycięzcą turnieju Clubem Brugge.
 
Wyniki Śląska:

➡ FC Bayern München 2:0 
➡ 1. FC Spich 1:0
➡ Club Brugge 0:0 
➡ Rapid Wiedeń 2:3
➡ Bayer Leverkusen 0:1
➡ Slavia Praga 1:0
➡ VfL Wolfsburg 0:1
 
 
-  Cieszymy się, że mogliśmy zmierzyć się z takimi przeciwnikami. Poziom sportowy i organizacyjny był naprawdę wysoki, a my potwierdziliśmy, że z powodzeniemiem możemy rywalizować z europejkimi topowymi klubami. Dziesiąte miejsce nie oddaje naszego potencjału, ale równocześnie pojechaliśmy tam po to, by się uczyć  - zazancza Kamil Domagalski, trener zespołu U13. - Turniej był bardzo wyrównany i detale decydowały o końcowej klasyfikacji. Wyjazd uważam za bardzo udany, za co należą się podziękowania organizatorowi agencji Pro-Turnieje. 
Autor: Michał Krzyminski

Zobacz również