Wydarzenia

U15: Udane półrocze

2018-11-22 13:00:00
Za zespołem trenerów Wołczka i Piekielnego dobra runda jesienna, którą przypieczętował wicemistrzostwem w Centralnej Lidze Juniorów U15.
- To będzie rok weryfikacji dla tych chłopców. Okres dojrzewania, ale też centralne rozgrywki, gdzie są fajni przeciwnicy i fajne granie - mówił przed sezonem trener Krzysztof Wołczek. Młodzi piłkarze Śląska zdecydowanie sprostali oczekiwaniom, prezentując się dość równo na przestrzeni ostatnich miesięcy. Efektem jest drugie miejsce w lidze z bilansem 8 wygranych, 3 remisów i 3 porażek. Zielono-biało-czerwoni mogą pochawić się najlepszą ofensywą, zdybywając w 14 kolejkach 42 bramki. Walka o wyższe cele ma rozpocząć się w rundzie wiosennej, w której WKS chce włączyć się w walkę o mistrzostwo Polski.
 
Intensywne ligowe granie wrocławianie przeplatali udziałami w silnie obsadzonych zawodach. Śląsk rywalizował między innymi w międzynarodowych turniejach Czterech Ziem w czeskiej Ostrawie, BellSport Cup w Zakopanem oraz GALICJA CUP we Lwowie. Była to okazja do konfrontacji z renomowanymi akademiami, takimi jak: Hertha Berlin, Liverpool FC, Banik Ostrawa, Chicago Fire, Olympique Marsylia i VJS Vantaa. Cieszy fakt, że Trójkolorowi w każdym turnieju byli czołowym zespołem, nie ustępując poziomem sportowym mocnym europejskim drużynom. To dobry prognostyk przed zawodnikami, którzy w przyszłości mają świadczyć o sile akademii Śląska Wrocław.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również