Wydarzenia

U17: Derby dla Śląska!

2019-03-24 13:45:00
Śląsk Wrocław przy Oporowskiej pokonał w Centralnej Lidze Juniorów U17 FC Wrocław Academy 6:1 (2:0). To było bardzo ciekawe spotkanie i mimo wysokiego zwycięstwa WKS-u, należy pochwalić również rywali. Dla gospodarzy strzelali: dwa razy Stupieńko oraz Klimek, a po jednym trafieniu zaliczyli Szymański i Głowieńkowski.
Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie od początku toczyło się z dużym zaangażowaniem z obu stron. Lepiej jednak mecz rozpoczął Śląsk, który co chwilę ostrzeliwał bramkę gości i miał optyczną przewagę. Potwierdził to dość szybko, bo już w 11. minucie rzut karny na bramkę zamienił Stupieńko. Sędzia wskazał na jedenasty metr, gdyż jeden z zawodników FC Wrocław zagrał ręką w swoim polu karnym. Trójkolorowi na tym nie poprzestali i w 23. minucie znów na listę strzelców wpisał się aktywny Stupieńko, który przejął dobrą centrę w pole karne i z dość bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. 
 
W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie, choć zespół trenera Muzyki stworzył sobie jeszcze okazje bramkowe. Po drugiej stronie działo się znacznie mniej, ale Kortykowski kilka razy był zmuszony do interwencji. Wywiązał się ze swoich zadań doskonale, nie dając się choćby pokonać przeciwnikowi w sytuacji sam na sam. 

W drugiej połowie WKS nadal był stroną dominującą, ale goście ambitnie walczyli o bramkę kontaktową. Pochwalić trzeba formację defensywną Śląska, która rozgrywała bardzo solidne zawody, skutecznie rozbijając kontry przyjezdnych.

W 65. minucie gospodarze pozbawili rywali złudzeń, strzelając gola na 3:0. Ładnym uderzeniem głową popisał się Szymański. FC Wrocław szukał swoich szans jeszcze w szybkich kontrach, ale to Śląsk powiększał przewagę. W 75. minucie Głowieńkowski wykorzystał dogranie z prawej strony i strzałem bez przyjęcia podwyższył prowadzenie WKS-u na 4:0!

Goście jednak nie poddali się, chwilę później zdobywając przepiękną bramkę ze znacznej odległości, czym zaskoczyli Korytkowskiego. Wynik jednak w końcówce ustalił wprowadzony z ławki rezerwowych Klimek, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców! Ostatecznie Śląsk zasłużenie wygrał derbowe spotkanie aż 6:1.
 
CLJ U17, 3. kolejka
Śląsk Wrocław - FC Wrocław Academy 6:1 (2:0)
Bramki:
11', 23' Stupieńko 1:0, 2:0
65' Szymański 3:0
75' Głowieńkowski 4:0
82', 90' Klimek 5:1, 6:1

Skład Śląska: Korytkowski - R. Bąk, Olczak, Chomicz, Mojka - Szmigiel, Szymański, Stupieńko, Głowieńkowski, D. Bąk - Fediuk.

Grali też: Turkowyd, Petyniak, Dachnowski, Konstanty, Wędzikowski, Klimek.
Autor: Michał Krzyminski

Zobacz również