Wydarzenia

U18: Bełchatów zdobyty

2018-10-27 14:30:00
Po dwóch bramkach z rzutów wolnych Grzegorza Kotowicza zespół U18 trenera Pietraszewskiego wygrał w Bełchatowie z GKS-em 2:0 (0:0). Cenne punkty dopisujemy na konto.
Po dość wyrównanym początku meczu Śląsk z każdą minutą coraz bardziej przeważał na boisku, dążąc do pierwszego trafienia. Mimo kilku ciekawych akcji do przerwy jednak wynik wciąż był bezbramkowy.
 
Po zmianie stron wrocławianie zaatakowali odważniej, ale bramki dla Śląska padały tylko po stałych fragmentach gry. Losy spotkania rozstrzygnął Grzegorz Kotowicz, który w 60. i 75. minucie skutecznie uderzał z rzutów wolnych. Na pochwałę zasługuje również Bartłomiej Frasik, który w kilku sytuacjach uratował zespół przed stratą bramki, a sam mecz dokończył z drobnym urazem.

- Byliśmy drużyną bardziej zorganizowaną i w mojej ocenie przez większość czasu kontrolowaliśmy spotkanie - komentuje trener Śląska Ryszard Pietraszewski. - Cieszy gra na zero z tyłu, byliśmy solidni grze defensywnej i przeciwnik nie storzył sobie wielu okazji bramkowych. 
 
GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)
Bramki: 2x Kotowicz

Śląsk: Frasik - Maciak, Paluszek, Musiał, Jarzębowski, Boruń, Kotowicz, Poniedziałek, Wypart, Wacławek, Łokietek.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również