Wydarzenia

U18: Jagiellonia - Śląsk 0:4!

2019-03-09 15:30:00
Juniorzy starsi Śląska na inaugurację rundy wiosennej na wyjeździe pewnie wygrali z Jagiellonią Białystok 4:0 (1:0) i wskoczyli na pozycję wicelidera Centralnej Ligi Juniorów. Zespół trenera Pietraszewskiego poszedł w ślady seniorów, którzy dzień wcześniej pokonali Jagę 2:0!
Wrocławianie zaprezentowali się bardzo dobrze na trudnym terenie i już w pierwszym kwadransie zdobyli bramkę. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, głównie dlatego, że Samiec-Talar zmarnował rzut karny. Pierwsze 45 minut to jednak dość wyrównana gra i swoje okazje miał również gospodarz meczu. 
 
Po zmianie stron Trójkolorowi zaatakowali jeszcze odważniej, a drugą bramkę zdobył Boruń, który skutecznie dobijał jedenastkę egzekwowaną ponownie przez Samca-Talara. Zespół trenera Pietraszewskiego jednak na tym nie poprzestał i chwilę później swoją premierową bramkę w oficjalnym meczu zdobył Tomasz Mamis. Wynik na 4:0 ustalił Paluszek, który strzelił gola z... rzutu karnego. Łącznie w meczu z Jagiellonią wrocławianie mieli trzy jedenastki, ale wykorzystali tylko jedną...
 
Nie zmienia to faktu, że Śląsk zagrał bardzo dobre spotkanie i zasłużenie wywiózł z Białegostoku komplet punktów! Cieszy również powrót na boisko Patryka Ostrowskiego, który wróćił do gry po poważnych kontuzjach. Ostatni mecz rozegrał w maju 2017 roku. 
 
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:4 (0:1)

Bramki:
14', 60' Boruń
75' Mamis
83' Paluszek (k.)
 
Śląsk: Frasik - Chmulak, Paluszek, Golus, Łokietek - Boruń (75' Ostrowski), Mamis, Poniedziałek (55' Jarzębowski), Musiał, Szpakowski (46' Wacławek) - Samiec-Talar (71' Korzyniecki)

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również