Wydarzenia

U18: Wyszarpany punkt

2019-11-17 13:45:00
Śląsk Wrocław U18 zremisował z Gwarkiem Zabrze 2:2 w meczu 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Mimo dwóch bramek straty, wrocławianie zdołali doprowadzić do wyrównania i mogą dopisać do swojego konta kolejny punkt.
Spotkanie rozpoczęło się w najgorszy możliwy sposób dla Śląska. Już pierwsza akcja gości zakończyła się bramką. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka trafiła do Adriana Gawlika, a ten miał dużo czasu i miejsca, by skierować ją do siatki. 

Pikarze trenera Ryszarda Pietraszewskiego chcieli szybko odrobić straty i ruszyli do ataku. Obrońcy Gwarka byli jednak dobrze ustawieni i Trójkolorowi nie byli w stanie stworzyć sobie dobrej sytuacji do strzelenia gola. Zamiast wyrównującego trafienia po raz drugi skutecznie zaatakował rywal. Po zagraniu ręką w polu karnym pani sędzia podyktowała jedenastkę, którą wykorzystał Damian Płonka.

Goście kontynuowali swoją dobrą grę i mieli jeszcze kilka sytuacji, jednak nie zdołali ponownie pokonać Miłosza Tysiaka. Młodzi piłkarze WKS-u również nie strzelili gola i na przerwę schodzili przegrywając 0:2.

W drugiej połowie sytuacja uległa zmianie. Śląsk zaatakował i z minuty na minutę sprawiał coraz większe problemy obrońcom Gwarka. W 66. minucie wzrutka w pole karne trafiła na głowę rezerwowego Filipa Michalskiego, a ten zdołał pokonać bramkarza rywali.

Gol dodał skrzydeł Trójkolorowym. Zaczęli oni wyraźnie dominować i wydawało się, że kwestią czasu jest bramka wyrównująca. Tak się rzeczywiście stało. W 81. minucie świetnie rozegrany stały fragment gry sprawił, że przed znakomitą szansą stanął Mateusz Stawny i gdy dopadł do piłki, nie dał szans bramkarzowi.

Na zwycięskiego gola zabrakło piłkarzom Śląska czasu i zespoły podzieliły się punktami. W przyszłym tygodniu juniorzy starsi zmierzą się przy Oporowskiej z Wisłą Kraków i zakończą tegoroczne zmagania w Centralnej Lidze Juniorów.

Śląsk Wrocław - Gwarek Zabrze 2:2 (0:2)
Bramki:
0:1 - 1' Gawlik
0:2 - 21' Płonka
1:2 - 66' Michalski
2:2 - 81' Stawny

Śląsk: Tysiak - Maruszak, Stawny, Wiktor Wawrzyniak, Szmigiel, Szymański, Stupieńko, Mamis (K), Fediuk, Konstanty, Głowieńkowski oraz Michalski, Mikołaj Wawrzyniak, Bąk

Gwarek: Mazur - Steń, Płonka (K), Mazurkiewicz, Lachowicz, Ślusarczyk, Antkiewicz, Komandera, Gawlik, Hałucha, Majer
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również