Wydarzenia

U9: Dobra postawa Śląska na turniejach

2019-03-05 14:00:00
Dwa ostatnie weekendy to dla zespołu U9 trenera Pacześnego rywalizacja w mocno obsadzonych turniejach. Wrocławianie znów spisali się na medal!
W pierwszej kolejność Śląsk U9 wziął udział w turnieju MOS 3 Śródmieście Cup, którego organizatorem była Varsovia Warszawa. Zawody na starcie zgromadziły najlepsze polskie akademie oraz jedną z najlepszych drużyn na Ukrainie - Karpaty Lwów.
 
Wspomniane grono gwarantowało wysoki poziom turnieju i ciekawą rywalizację. Ostatecznie po dobrych zawodach drużyna trenera Pacześnego zdobyła solidne III miejsce, przywożąc do Wrocławia brązowe medale. W stawce okazali się lepsi od m.in. Jagiellonii, Lechii Gdańsk, Wisły Płock, Wigier Suwałki, Karpaty Lwów. Zmagania wygrała Legia Warszawa, która w finale pokonała AP Reissa.

 
Kolejny weekend to z kolei Beniaminek Cup w Starogardzie Gdańskim i międzynarodowa rywalizacja na wysokim poziomie. W zawodach wzięli udział m.in.: Vilniaus Żaibas, Junost Kaliningrad, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, czy Arka Gdynia. Również w tym turnieju Śląsk stanął na najniższym stopniu podium. Cieszy nagroda indywidualna, którą otrzymał Przemek Mazan - najlepszy zawodnik całego turnieju!
 
Ponadto w dzień poprzedzający zawody zespół U9 rozegrał grę kontrolną z AP Duda we Wrocławiu.
 
Szczególne podziękowania kierujemy do pana Przemysława Mazana, który zadbał o część logistyczną i pokrył koszty związane z wyjazdem! Dziękujemy!

 
Autor: Michał Krzyminski

Zobacz również