Wydarzenia

U9: Śląsk na europejskim poziomie

2018-06-04 12:30:00
Śląsk Wrocław U9 trenera Pacześnego i Chowańskiego zajął I miejsce w międzynarodowym turnieju Termy Gorący Potok w Zakopanem. Trójkolorowi zdecydowanie byli najmocniejszą drużyną, o czym świadczą pochwały trenerów innych zespołów.
III Międzynarodowy Turniej Termy Gorący Potok Cup to obecnie największy w kraju turniej piłki nożnej skierowany do dziewięciolatków. Za nami trzy dni rywalizacji na najwyższym poziomie. Turniej zgromadził 28 zespołów z 10 krajów. Blisko 400 zawodników z Polski, Anglii, Portugalii, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Rumuni, Litwy i Łotwy. 

Śląsk w grupie znalazł się z : Sokoliki Stary Sącz, Pogonią Szczecin, Olympique Marsylia, AS Tampa Brasov, Zalgiris Wilno i AS Trencin.

Wyniki Śląska:

Śląsk Wrocław vs Sokoliki Stary Sącz 3:0
Śląsk Wrocław vs Pogoń Szczecin 1:1
Śląsk Wrocław vs ACS Tampa Wrocław 7:0
Śląsk Wrocław vs Żalgiris Wilno 4:0
Śląsk Wrocław vs AC Trencin 2:0
Śląsk Wrocław vs Olympique Marsylia 3:2Trójkolorowi pokazali charakter w meczu z francuskim Olympique Marsylia, w którym przegrywali 1:2, by ostatecznie wygrać 3:2. W kolejnej fazie turnieju stawką była końcowa klasyfikacja. Ekipa trenerów Pacześnego i Chowańskiego prezentowała się bardzo dobrze, walcząc na równi z europejskimi markami:

Śląsk Wrocław vs Sporting Lizbona 2:1
Śląsk Wrocław vs Lech Poznań 5:0
Śląsk Wrocław vs Lokomotiv Kijów 0:1

WKS ostatecznie zajął I miejsce, zostawiając w tyle takie marki, jak: Olympique Marsylia, Sporting Lizbona, Stoke City, Leicester City, Karpaty Lwów, Żalgiris Wilno, Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Korona Kielce, Wisła Kraków, FC Escola Warsovia, Arkonia Szczecin, Lokomotiv Kijów,  czy Banik Ostrava.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano naszego zawodnika Dominika Kleczewskiego.

Klasyfikacja końcowa:

1. WKS Śląsk Wrocław
2. Sporting Lizbona
3. Lokomotiv Kijów
4. Lech Poznań
 
- Turniej zdecydowanie stał na europejskim poziomie. Na starcie Olympique Marsylia, Sporting Lizbona, czy Leicester City, a ponadto cała polska czołówka. Poziomem sportowym, organizacyjnym oraz otoczką jesteśmy zachwyceni. – mówił dla portalu Młodzieżowy Futbol trener Pacześny.  – Cieszymy się ze zwycięstwa, ale każdy mecz traktujemy jako okazję do nauki. Oczywiście realizujemy też inne założenia, ale dla naszych młodych piłkarzy najważniejszym celem jest zwycięstwo i nie odbieramy im tego. W każdym spotkaniu kładziemy nacisk na styl gry i realizację założeń treningowych i przy okazji chcemy wygrywać. Szczególnie cieszą nas pochwały od trenerów innych zespołów, pod wrażeniem naszej gry byli między innymi trenerzy z Portugalii – dodaje opiekun Śląska U9. 

Co ciekawe, Śląsk Wrocław drugi raz z rzędu wygrał turniej Termy Gorący Potok w Zakopanem. Oprócz turnieju, nasi zawodnicy równiez mieli okazję na zwiedzanie. 

 

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław U9

Zobacz również