Wydarzenia

Urban: Po to robi się zmiany

2017-02-18 20:35:00
Trener Śląska, Jan Urban, podsumował pierwszą wygraną Śląska Wrocław w tym roku. WKS pokonał Wisłę Kraków 1:0 po golu rezerwowego Romana. - Właśnie po to robi się zmiany, by było lepiej - mówi szkoleniowiec.
Jan Urban: Pierwsza połowa po jednej sytuacji takiej dobrej z każdej strony. Kamilowi brakło precyzji po strzale głową. W przerwie pomyślałem, że jest to mecz na 1:0, ale nie wiedziałem dla kogo. Byłoby bardzo trudno odrobić straty gdybyśmy to my stracili bramkę. Boisko było ciężkie, łatwo było o błędy. Końcówka należała do nas, bo Wisła postawiła wszystko na jedną kartkę, by odrobić straty. Mieliśmy trochę szczęścia. Piłkarze dali z siebie wszystko. Raz będzie lepiej jeśli chodzi o wynik, raz inaczej. Mam nadzieję, że kibice docenią zaangażowanie zawodników.
 
Niektórzy mówili: a po co ta zmiana w Płocku na koniec? Cieszę się, że Joan wszedł i strzelił bramkę. Tak powinno wyglądać wejście rezerwowego. Po to się robi zmiany, żeby było lepiej.
 
Dla mnie zawodnik gdy schodzi powinien być wkurzony. Decyzję podejmuję ja i nie jestem nieomylny. Zawodnik broni się grą, tak to funkcjonuje. Dobrze, że był wkurzony.
 
Kamil pracował bardzo dużo. Miał sytuacje. Brakuje tego jednego kroku – żeby strzelał gole. Gdy nie strzelasz pojawia się stres i ciężko to pokonać. Kamil zagrał dzisiaj dobrze. Zagrałby bardzo dobrze, gdyby zdobył bramkę.
Autor: Mateusz Sładek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również