Wydarzenia

VIDEO: FC Wrocław Academy ramię w ramię ze Śląskiem!

2017-03-16 16:00:00
FC Wrocław Academy, osiągający znakomite rezultaty w szkoleniu młodzieży, to jeden z kilkunastu klubów, który przystąpił do współpracy z WKS-em.


Wspólnie wypracowane porozumienie, będące wydarzeniem przełomowym dla wrocławskiego środowiska piłkarskiego (więcej można przeczytać o nim TUTAJ), zakłada nie tylko wyznaczenie najlepszej drogi rozwoju młodych zawodników, lecz także stałą współpracę w ramach warsztatów czy konferencji szkoleniowych.

Pierwsze tego typu spotkanie odbędzie się w przysżłym tygodniu. Szkoleniowcy WKS-u podzielą się doświadczeniami  zdobytymi podczas stażu w Dinamie Zagrzeb - jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Europie - z trenerami wszystkich klubów, które przystąpiły do porozumienia.Wśród nich znajdą się także przedstawiciele FC Wrocław Academy. Efekty ich pracy budzą podziw w kraju i za granicą, a dzięki unormowaniu wzajemnych stosunków, najzdolniejsi wychowankowie pójdą w ślady Kamila Dankowskiego czy Adriana Łyszczarza i z pewnością droga do ich profesjonalnej kariery będzie wiodła przez Śląsk Wrocław.

Autor: Daniel Biernat, Fot. Daniel Biernat, Krystyna Pączkowska

Zobacz również