Wydarzenia

Vitezslav Lavička trenerem miesiąca!

2019-09-18 15:01:00
Nie mogło być inaczej! Vitezslav Lavička został wybrany najlepszym trenerem sierpnia PKO Ekstraklasy. - To nagroda dla całego sztabu, piłkarzy, pracowników klubu oraz naszych kibiców - mówi czeski szkoleniowiec WKS-u.
Sierpień był dla Śląska bardzo udanym miesiącem. WKS w czterech meczach nie zanotował żadnej porażki (w tej chwili jest już niepokonany od trzynastu spotkań), zdobywając osiem punktów. W tym czasie Trójkolorowi zremisowali z Legią i Lechią, pokonując Lecha oraz Cracovię. Te wyniki pozwoliły wrocławianom najpierw wskoczyć, a potem utrzymać się na pozycji lidera.
 
Nie byłoby dobrych wyników bez ciężkiej pracy sztabu szkoleniowego, z Vitezslavem Lavičką na czele. Szkoleniowiec WKS-u otrzymał nagrodę  "Trenera Miesiąca", a tego wyboru dokonali trenerzy wszystkich klubów PKO Ekstraklasy. Warto zaznaczyć, że to pierwsze takie wyróżnienie dla Czecha w polskiej ekstraklasie, ale trener Wojskowych w swojej karierze otrzymał wiele podobnych w lidze czeskiej oraz australijskiej, gdzie zdobywał mistrzostwa kraju.
 
- To nagroda indywidualna, za którą bardzo dziękuję, jednak traktuję ją jako docenienie ciężkiej pracy całego sztabu szkoleniowego, zawodników, wszystkich pracowników klubu oraz kibiców. Jesteśmy w Śląsku jedną rodziną i wszyscy pracujemy na jak najlepsze wyniki - mówi Vitezslav Lavička po otrzymaniu tytułu "Trenera Miesiąca" PKO Ekstraklasy.
 
Gratulujemy, trenerze!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również