Wydarzenia

W drodze po puchar

2020-06-27 10:00:00
Po prawie czterech miesiącach przerwy, rezerwy Śląska Wrocław wracają do grania o stawkę. Zespół trenera Jawnego zmierzy się na wyjeździe z Błyskiem Kuźniczysko w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski.
Po raz ostatni rezerwy Śląska Wrocław rozegrały mecz o stawkę na początku marca, gdy zmierzyły się z Gwarkiem Tarnowskie Góry w III lidze. Trzecioligowe rozgrywki zostały zakończone ze względu na pandemię COVID-19, a znajdujący się na pierwszym miejscu w tabeli Śląsk II uzyskał awans na szczebel centralny. Zanim wrocławianie będą się mogli skupić na nowym sezonie, czeka ich jeszcze walka o Okręgowy Puchar Polski.

Dotychczasowa przygoda Śląska w Okręgowym Pucharze Polski była bardzo udana. W pierwszej rundzie Trójkolorowi rozgromili Świteź Wiązów 18:0. W kolejnych rundach Śląsk rozprawił się z Orłem Pawłowice (3:1) i Polonią Trzebnica (9:0). 

Rywalem Śląska będzie Błysk Kuźniczysko. Zespół ten na co dzień występuje w Klasie A i sezon 2019/2020 zakończył na trzecim miejscu. W Okręgowym Pucharze Polski piłkarze Błysku radzą sobie świetnie i na drodze do ćwierćfinału eliminowali kilka drużyn, które znajdują się w wyższych klasach rozgrywkowych. W pierwszej rundzie rozgromili Polonię Grabowo Wielkie 11:0. Kolejny mecz nie był już tak łatwy. Błysk wygrał z Baryczą Milicz 2:1. W 1/16 finału drużyna z Kuźniczyska rozprawiła się z Pogonią Oleśnica 4:2, a w 1/8 finału okazała się lepsza od Sokoła Marcinkowice (2:0). 

Początek spotkania Śląska II z Błyskiem Kuźniczysko o godzinie 17:00. Transmisję z tego meczu przeprowadzi Telewizja Wzgórz Trzebnickich.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również