Wydarzenia

W piątek ostatni sparing Śląska II

2021-02-17 09:00:00
W najbliższy piątek - 19 lutego - drugi zespół Śląska Wrocław rozegra ostatni sparing przed startem rundy wiosennej. Podopieczni Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego zmierzą się na wyjeździe z pierwszoligowym GKS-em Jastrzębie.
Najbliższy sparingowy rywal WKS-u po rundzie jesiennej zajmuje czternaste miejsce zaplecza PKO Ekstraklasy. Jastrzębianie w siedemnastu spotkaniach zgromadzili szesnaście punktów, pięć meczów wygrywając, jeden remisując i jedenaście raz ponosząc porażkę. W dotychczasowych meczach strzelili 16 goli i stracili 30 bramek, co jest obecnie najgorszym wynikiem spośród pierwszoligowców. Najskuteczniejszym strzelcem GKS-u jest Daniel Rumin, a trzy trafienia na koncie zapisał doskonale znany przy Oporowskiej Daniel Szczepan.
 
Szczepan to nie jedyny zawodnik w kadrze Jastrzębia, który w przeszłości występował w Śląsku. Podstawowym bramkarzem GKS-u jest bowiem Mariusz Pawełek, który ma na koncie 88 oficjalnych spotkań w barwach WKS-u w różnych rozgrywkach.
 
Dla wrocławian starcie z GKS-em będzie już siódmym sparingiem w tym okresie przygotowawczym. Wcześniej drugi zespół Śląska wygrał ze Stalą Brzeg (3:2), Polonią-Stalą Świdnica (1:0), Piastem Żmigród (2:1) Foto-Higieną Gać (7:1) i Chrobrym Głogów (2:1) oraz przegrał z Ruchem Chorzów (0:5). Dla podopiecznych trenerów Jawnego i Dymkowskiego będzie to kolejne starcie z pierwszoligowcem - w sobotę po niezłym meczu wygrali z Chrobrym w Głogowie.
 
Początek spotkania Śląska Wrocław z GKS-em Jastrzębie Zdrój w piątek, 19 lutego, o godzinie 13 w Jastrzębiu. Drugi zespół Śląska rozpocznie rundę wiosenną wyjazdowym starciem z Błękitnymi Stargard, które zaplanowane jest na niedzielę, 28 lutego.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również