Wydarzenia

Weekend bez sparingów | Ekstraliga

2021-02-20 20:00:10
Trzeci weekend lutego nie upłynie pod znakiem sparingów. Zarówno mecz kontrolny ekstraligowego Śląska - z UKS SMS-em Łódź - jak i potyczka drugoligowego WKS-u z Wartą Gorzów Wielkopolski zostały odwołane.

Sparing ekstraligowego WKS-u został odwołany ze względu na sytuację kadrową. Pięć piłkarek przebywa na zgrupowaniach reprezentacji Polski (Joanna Wróblewska w kadrze "A" oraz Martyna Buś, Wiktoria Kiszkis, Oliwia Krysman i Aleksandra Dudziak w kadrze do lat 19), inne leczą drobne urazy. Część zawodniczek miała wziąć udział w sparingu drugiego zespołu, pozostałe zaś realizować indywidualnie dobrane jednostki treningowe.

W sobotę okazało się jednak, że i te plany częściowo uległy zmianie, bo niedzielny sparing drugoligowego zespołu z Wartą Gorzów Wielkopolski również nie dojdzie do skutku. Zamiast tego wrocławianki zagrają wewnętrzny sparing.


Zawodniczki Śląska II mają za sobą intensywny tydzień i nawet trening na... śniegu. - Pracowałyśmy głównie nad obroną - zamykaniu przestrzeni oraz asekuracji pojedynku jeden na jeden. Natomiast w ataku skupialiśmy się na współpracy w bocznym sektorze boiska i rotacji na pozycjach - mówi trenerka drugoligowego Śląska, Monika Koziarska. - Wciąż mocno koncentrujemy się również nad wytrzymałością - dodaje.


Wyćwiczone elementy miały być sprawdzone w sparingu z gorzowiankami, jednak na starcie z "zewnętrznym" rywalem trzeba będzie poczekać kilka dni. Kolejne mecze kontrolne, zarówno ekstraligowego, jak i drugoligowego zespołu, planowane są na weekend 27-28 lutego.


Coraz większymi krokami zbliża się natomiast ligowa inauguracja rundy wiosennej. Pierwszy zespół WKS-u ligowe granie rozpocznie 7 marca, kiedy podejmie ROW Rybnik, drugoligowa drużyna premierowe starcie w tym roku rozegra tydzień później, a pierwszym rywalem będą rezerwy konińskiego Medyka.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również