Wydarzenia

Wrócić na zwycięską ścieżkę

2019-09-27 12:00:00
Po porażce w Pucharze Polski, Śląsk Wrocław ma szansę na szybką rehabilitację. W 10. kolejce PKO Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Koroną Kielce.
Seria meczów Śląska bez porażki dobiegła końca. Trójkolorowi przegrali z Widzewem w meczu 1/32 Totolotek Pucharu Polski (0:2) i przedwcześnie pożegnali się z tymi rozgrywkami. Zespół trenera Vitezslava Lavički jest jednak wciąż niepokonany w PKO Ekstraklasie i będzie chciał przedłużyć tę serię zwycięstwem w Kielcach. - Biorąc pod uwagę, że w Łodzi ponieśliśmy porażkę, to uważam, że dobrze złożyło się, że kolejny mecz zagramy już w piątek. Wczoraj mieliśmy trening wyrównawczy dla zawodników, którzy nie wystąpili w Pucharze Polski, pozostali odbyli zajęcia regeneracyjne. Później był czas na odnowę, a wieczór poświęciliśmy szczegółowej analizie meczu z Widzewem - mówił Vitezslav Lavička przed meczem w Kielcach.

Na papierze Śląsk jest faworytem meczu z Koroną. Kielczanie zgromadzili do tej pory zaledwie 5 punktów i zajmują 15. miejsce w tabeli. Jedyne spotkanie jakie wygrali miało miejsce w 1. kolejce (1:0 z Rakowem Częstochowa). Na własnym stadionie Korona wygrała ostatnio 22 kwietnia, gdy mierzyła się właśnie ze Śląskiem. 

Wrocławianie również będą chcieli przełamać kilka niekorzystnych serii. Pierwsza z nich to seria czterech remisów z rzędu. Śląsk jest cały czas w czołówce tabeli, ale żeby pozostać w niej na dłużej, trzeba będzie zacząć wygrywać.  Mecz z Koroną wydaje się idealną okazją na przełamanie. Druga niekorzystna seria to trzy porażki z rzędu na stadionie w Kielcach. Ostatnie zwycięstwo Śląska miało tam miejsce 17 października 2016 roku. - Pozostało jeszcze wiele kolejek, natomiast Korona jest w sytuacji, w której z pewnością będzie walczyć o każdy punkt, dając z siebie maksimum na boisku. Drużyna dostała impuls od nowego trenera. Czeka nas trudne spotkanie i nasi zawodnicy dobrze o tym wiedzą - komentuje Lavička. 

W poprzednim sezonie potyczki między tymi zespołami układały się lepiej dla Korony. Kielczanie wygrali dwa spotkania u siebie (2:0, 2:1), a we Wrocławiu padł remis 1:1. Początek spotkania Korona Kielce - Śląsk Wrocław o 20:30. Transmisja w Canal+ Sport.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również