Wydarzenia

Wygrać ponownie na wyjeździe

2021-04-16 15:30:00
Śląsk Wrocław nie przegrał żadnego z ostatnich czterech meczów, a już dziś spróbuje przedłużyć tę serię. Rywalem drużyny prowadzonej przez Jacka Magierę będzie Górnik Zabrze.
Ostatnia porażka Śląska w lidze miała miejsce ponad miesiąc temu – 7 marca we Wrocławiu Trójkolorowi przegrali z aktualnymi mistrzem Polski i liderem tabeli, Legią Warszawa (0:1). Od tamtej pory rozegrali cztery mecze, z których nie przegrali żadnego, choć trzeba też uczciwie dodać, że z tych czterech wygrali jeden. Niemniej wszyscy kibice życzyliby sobie zapewne, by serię tę udało się przedłużyć, może nie kolejnym remisem, ale zwycięstwem. A okazja na to nadarzy się już w piątek w Zabrzu.

Dla Jacka Magiery będzie to trzecie spotkanie w roli szkoleniowca wrocławian. Swoją przygodę trenerską z tym zespołem rozpoczął podczas przerwy reprezentacyjnej i w debiucie pokonał 1:0 Jagiellonię Białystok. Tydzień temu z kolei jego podopieczni mierzyli się z Lechią Gdańsk, a mecz zakończył się wynikiem 1:1. Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Erika Exposito, ale jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Tomasz Makowski. Do końca wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy musiały podzielić się punktami.

GOŚCIE ODDADZĄ WIĘCEJ CELNYCH STRZAŁÓW NA BRAMKĘ – 1.85

Kolejnym rywalem Śląska będzie Górnik, który w ostatnim czasie nie ma najlepszej passy. Zabrzanie w 2021 roku wygrali tylko dwa z jedenastu meczów w lidze i Pucharze Polski – pokonali Stal Mielec i Zagłębie Lubin. Z kolei przegrywali aż sześciokrotnie. Na zwycięstwo w Ekstraklasie czekają od ponad miesiąca (14 marca), a od tamtej pory zdążyli zremisować z Rakowem Częstochowa i polec z Wartą Poznań oraz ostatnio z Piastem Gliwice.

Śląsk może upatrywać w tym swojej szansy na zwycięstwo. Szczególnie, że w ostatnich trzech meczach z tym rywalem nie przegrał ani razu – raz wygrał i dwukrotnie zremisował. Co więcej stracił w nich tylko jednego gola, dlatego można mieć nadzieję, że i tym razem wrocławianie pokażą, że umieją grać z Górnikiem.  Kibice Wojskowych z nadzieją będą też patrzeć na występ Erika Exposito, który jest w tym sezonie najlepszym strzelcem Śląska. Trafiał do siatki w dwóch ostatnich meczach i niewykluczone, że w Zabrzu będzie miał kolejne okazje, by powiększyć swój dorobek, który obecnie wynosi siedem bramek.

ERIK EXPOSITO STRZELI GOLA W TRZECIM MECZU Z RZĘDU, A ŚLĄSK NIE PRZEGRA – 3.50

Mecz ten zostanie rozegrany w ramach 25. kolejki spotkań PKO Ekstraklasy i rozpocznie się w piątek 16 kwietnia o godzinie 20:30. Sponsor Śląska, firma Noblebet, więcej szans na zwycięstwo daje drużynie gospodarzy. Kurs na triumf Górnika to 2.27, na remis 3.30, zaś na wygraną wrocławian 3.40. Trzeba zrobić więc wszystko, by na przekór tym przewidywaniom z Zabrza wywieźć trzy punkty. Hej Śląsk!

KURSY NOBLE BET:
Górnik – 2.27
Remis – 3.30
Śląsk – 3.40

Zobacz również