Wydarzenia

Wygrać z Pasami

2021-03-12 11:00:00
21. kolejka rozgrywek PKO Ekstraklasy rozpocznie się w najbliższy piątek meczem Śląska Wrocław – Wojskowi zmierzą się na wyjeździe z Cracovią. Czy zdołają dobić podłamanego rywala i wrócić na zwycięski szlak?
Na 10 kolejek przed końcem sezonu Śląsk plasuje się nadal w górnej połowie tabeli, choć trzeba przyznać, że sytuacja w szeroko pojętym środku stawki jest bardzo napięta, a różnice między czwartą obecnie Lechią Gdańsk, a dwunastą Jagiellonią Białystok wręcz minimalne. Tak więc szybki rzut oka na ligową klasyfikację:

4. Lechia – 30 pkt
5. Zagłębie – 29 pkt
6. Lech – 28 pkt
7. Śląsk – 28 pkt
8. Górnik – 28 pkt
9. Piast – 27 pkt
10. Warta – 26.pkt
11. Wisła K. – 25 pkt
12. Jagiellonia – 25 pkt

W obecnej sytuacji każdy błąd drużyny z tej grupy może skutkować dużymi spadkami w tabeli. Ale jednocześnie każde zwycięstwo daje szanse na znaczny awans. Nic więc dziwnego, że każdy z pozostałych 10 meczów będzie dla tych drużyn niezwykle istotny.

DOWOLNY MŁODZIEŻOWIEC STRZELI GOLA LUB ZANOTUJE ASYSTĘ – 4.75

Śląsk do 21. serii spotkań przystąpi tuż po niedawnej porażce z liderem – Legią Warszawa. Wrocławianie podejmowali rywala ze stolicy na własnym stadionie, na którym wcześniej w tym sezonie nie przegrali żadnego meczu. Niestety zawsze musi przyjść ten pierwszy raz, o czym podopieczni Vitezslava Lavicki przekonali się w minioną niedzielę. Po golu Pawła Wszołka goście wygrali 1:0, choć zielono-biało-czerwoni postawili twarde warunki i nie sprzedali tanio skóry.

Teraz – przynajmniej w teorii – czeka ich znacznie łatwiejsze zadanie. Zmierzą się bowiem z pogrążoną w kryzysie Cracovią. Problemy Pasów rozpoczęły się już na początku sezonu, kiedy to PZPN ukarał klub minusowymi punktami za korupcję. Później na boisku drużynie Michała Probierza szło w kratkę, a pod koniec poprzedniej rundy przyszło prawdziwe załamanie formy. Ekipa z Krakowa nie wygrała żadnego z sześciu ostatnich meczów w lidze! Wszystko to spowodowało, że kilka tygodni temu trener podał się do dymisji, ale ta nie została zaakceptowana.

ERIK EXPOSITO STRZELI GOLA, A ŚLĄSK NIE PRZEGRA MECZU – 2.00

To jednak nie zmieniło nastawienia i gry drużyny, która niedawno przegrała 2:4 z Zagłębiem Lubin, a ostatnio bezbramkowo zremisowała z Rakowem Częstochowa. Przed WKS-em więc niepowtarzalna szansa, by wykorzystać słabość rywala i wrócić na zwycięski szlak. Przypomnijmy, że dla „Wojskowych” 2021 rok też nie jest przesadnie łaskawy, bo wygrali oni tylko jeden z sześciu meczów po przerwie zimowej. Czy w piątek będziemy świadkami drugiego tegorocznego zwycięstwa?

Bilans spotkań z tym rywalem przemawia na korzyść Śląska. Wrocławianie wygrali bowiem dwa ostatnie mecze z Cracovią, a od początku sezonu 2018/2019 z sześciu spotkań z Pasami przegrali tylko jedno (cztery wygrali i jedno zremisowali). Mimo to sponsor Śląska, bukmacher Noblebet, więcej szans na trzy punkty daje gospodarzom. Kurs na zwycięstwo Cracovii wynosi bowiem 2.17, na triumf przyjezdnych 3.60, zaś na remis 3.40.

KURSY NOBLE BET:
Cracovia – 2.17
Remis – 3.40
Śląsk – 3.60

Zobacz również