Wydarzenia

Wyjątkowy mecz

2017-01-27 18:05:00
W sobotę Śląsk rozegra sparing z gruzińskim zespołem FC Saburtalo Tbilisi, w którym w przeszłości występował Lasha Dvali. Początek meczu o godz. 15:00.
FC Saburtalo Tbilisi, czyli najbliższy sparingpartner Ślaska Wrocław, to 10. drużyna gruzińskiej Umaglesi Ligi. To najwyższa klasa rozgrywkowa w tym kraju. Zespól ten dobrze  zna Lasha Dvali - Dla mnie jest to bardzo ważny moment, ponieważ grałem w akademii tego zespołu 6-7 lat. Stąd podchodzę do tego sparingu szczególnie – mówi Gruzin. - Nadal mam tam przyjaciół i cieszę się, że mogę się z nimi spotkać. Spodziewam się przyjacielskiego spotkania na dobrym poziomie. Z kilkoma zawodnikami z Saburtalo gram lub grałem w młodzieżowych reprezentacjach Gruzji U21 i U19. W zespole mają kilku zawodników o wysokich umiejętnościach technicznych – podkreśla.
 
Sparing z FC Saburtalo Tbilisi rozpocznie się o godzinie 15:00 czasu polskiego. Na naszym kanale YouTube przeprowadzimy transmisję live z meczu. Gruziński zespół przebywa aktualnie w tym samym ośrodku co WKS. Lasha Dvali spodziewa się ciekawego boju. - Gruzińska piłka ewoluuje. Z fizycznej staje się coraz bardziej techniczna, choć strona fizyczna nadal jest tam ważnym elementem. Nie jest ona jednak dynamiczna i nie opiera się np. na szybkie startach do piłki. FC Saburtalo jednak na pewno nie jest przypadkową drużyną, to młody zespół i spodziewam się dobrego sparingu – zapowiada Lasha. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również