Wydarzenia

Występ Musondy w reprezentacji

2021-03-26 10:00:00
Pomocnik Śląska Wrocław zaliczył kolejny występ w narodowych barwach. Lubambo Musonda pojawił się na boisku w 31. min zremisowanego przez Zambię 3:3 meczu z Algierią.
Reprezentacja Zambii, w której występuje piłkarz Śląska, na własnym boisku podejmowała faworyzowaną Algierię. Rywale to aktualni mistrzowie Afryki i lider eliminacyjnej grupy H. W związku z wynikiem wcześniejszego spotkania w tej grupie - Zimbabwe pokonało Botswanę 1:0 - Zambia, by zachować szansę na awans, musiała zgarnąć komplet punktów. Gospodarze rozpoczęli jednak to spotkanie fatalnie, bowiem już w 25. min przegrywali 0:2. Kilka minut później selekcjoner przeprowadził podwójną zmianę, wpuszczając na boisko również Lubambo Musondę. Energia z ławki pomogła, bo Zambijczycy zdołali doprowadzić do remisu 2:2. Goście jednak odzyskali prowadzenie i choć ambitna walka przyniosła drużynie Musondy wyrównanie na 3:3, zabrakło już czasu na odniesienie zwycięstwa.
 
W eliminacyjnej grupie H Zambia z 4 punktami zajmuje 4. miejsce (awans zdobywają tylko dwie najlepsze drużyny) i na kolejkę przed końcem zmagań nie ma już szans na udział w Pucharze Narodów Afryki. Liderująca Algieria ma bowiem na koncie 11 punktów, a drugie Zimbabwe 8. Na zakończenie eliminacji Zambijczycy na wyjeździe zagrają z Zimbabwe. Mecz zostanie rozegrany 29 marca.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również