Wydarzenia

Z Chrobrym w Środzie Śląskiej

2019-01-15 14:00:00
Wrocławianie przygotowują się do rundy wiosennej. A nieodłącznym elementem przygotowań są mecze sparingowe. Pierwszy już w środę, 16 stycznia. W Środzie Śląskiem przeciwnikiem WKS będzie Chrobry Głogów.
WKS zainauguruje cykl zimowych sparingów starciem z Chrobrym, uczestnikiem rozgrywek Fortuna I Ligi. Głogowianie jesienią rozegrali 21 ligowych spotkań i po zgromadzeniu 23 punktów zajmują 14. pozycję w tabeli (czyli taką samą, co Śląsk w ekstraklasie). Gracze Grzegorza Nicińskiego, byłego szkoleniowca m.in. Arki Gdynia, poza ligowymi zmaganiami walczyli również w Pucharze Polski. Z turnieju tysiąca drużyn odpadli w 1/8 finału, po porażce 0:3 z Legią Warszawa.
 
W ostatnich latach drużyna z Głogowa dość często spotyka się z Trójkolorowymi podczas zimowych sparingów. Ostatni taki mecz obie ekipy rozegrały w styczniu 2017. Wtedy padł remis 2:2, a rok wcześniej WKS zwyciężył 2:1.
 
Chrobry wiosną będzie chciał przede wszystkim uniknąć nerwowej walki o utrzymanie. W skład I ligi wchodzi bowiem 18 zespołów, a trzy ostatnie zostają zdegradowane klasę rozgrywkową niżej. Głogowianie woleliby raczej patrzeć w górę tabeli. Potencjał drużyny jest bowiem większy niż zajmowane obecnie miejsce. Wśród podopiecznych trenera Nicińskiego nie brakuje byłych graczy Śląska. Pierwszym bramkarzem jest Mateusz Abramowicz, ponadto w polu występują tacy gracze jak Marek Wasiluk, Bartosz Machaj i Konrad Kaczmarek. Ten ostatni z 6 bramkami na koncie był zresztą jesienią najlepszym strzelcem zespołu.
 
Mecz Śląska z Chrobrym Głogów ze względów pogodowych zostanie rozegrany nie na boisku przy ul. Oporowskiej, ale w podwrocławskiej Środzie Śląskiej. Spotkanie w środę, o godz. 16. Planujemy transmisję live z meczu na kanale YouTube Śląska Wrocław - TUTAJ
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również