Wydarzenia

Zawodnicy Śląska w Finałach Sezonu Ekstraklasa Games

2021-03-18 13:00:00
Finały trzeciego sezonu Ekstraklasa Games nadchodzą wielkimi krokami i będą prawdziwą gratką dla miłośników gry FIFA 21 na najwyższym poziomie.
Ośmiu najlepszych zawodników wyłonionych na dwóch szczeblach rozgrywek powalczy o mistrzowski tytuł, prawo do gry o Mistrzostwo Świata, a także nagrody z puli 20 tysięcy złotych. W finałowym gronie dwóch reprezentantów WKS-u!
 
Finałowe rozgrywki rozpoczną się już w poniedziałek, 22 marca, natomiast rozstrzygające spotkania zobaczymy dzień później, 23 marca. Na liście uczestników znalazło się sześciu najlepszych graczy z Ekstraklasa Games Pro, w tym Dominik "natsu" Gajewski z sekcji esportowej Śląska Wocław (na konsoli Xbox). Do ostatecznego grona zakwalifikowali się również dwóch triumfatorów rozgrywki Ekstraklasa Games Open by Guseppe, w tym Kacper "Kapi98PL" Piszczek, kibic Śląska Wrocław (na konsoli PlayStation).

Naszym finalistom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa w turnieju Ekstraklasa Games Pro!
 
Lista uczestników Finałów Sezonu Ekstraklasa Games Pro prezentuje się następująco:
 
Konsola Xbox:
 
Gracjan “Polako” Gołębiewski – Legia Warszawa
Piotr “Piterek” Kochan – Jagiellonia Białystok
Damian “natsu” Gajewski – Śląsk Wrocław
Maciej "PAL I Invio" Bronowski – Górnik Zabrze
 
Konsola PlayStation:
 
Miłosz “milosz93” Bogdanowski – Legia Warszawa
Maksymilian “zalewskyy” Zalewski – Warta Poznań
Kacper “Kapi98PL” Piszczek – Śląsk Wrocław
Kamil “Riptorek” Soszyński – Jagiellonia Białystok
 
Uczestnicy Finałów Sezonu będą rywalizować w formacie klasycznej drabinki pojedynczej eliminacji na obu konsolach. W poniedziałek zobaczymy półfinały na dwóch platformach, natomiast we wtorek będziemy świadkami finałów na obu konsolach oraz wielkiego finału, który wyłoni triumfatora Ekstraklasa Games.
 
W puli nagród finałów sezonu Ekstraklasa Games znajduje się 20 tysięcy złotych, ale uczestnicy finałowego turnieju powalczą także o udział w FIFA Global Series Play-offs, które są przedsionkiem do Mistrzostw Świata. Dwóch najlepszych graczy na platformie Xbox uzyska bezpośredni awans na regionalne rozgrywki. Na konsoli PlayStation przepustkę na Play-offy zapewni sobie zwycięzca, a zawodnik z drugiego miejsca zagra w regionalnych rozgrywkach kwalifikacyjnych.
 
Finały Sezonu Ekstraklasa Games będą transmitowane na antenie TVP Sport i na sport.tvp.pl oraz na social mediach TVP Sport i Ekstraklasy – na Facebooku, Twitchu oraz YouTube. W poniedziałek 22 marca rozgrywki wystartują o 22:35, zaś finałowe wtorkowe mecze ruszą o 16:00.
Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również