Wydarzenia

Zmiany w strukturze akademii

2019-01-08 11:00:00
W poniedziałek, 7 stycznia pracę na stanowisku dyrektora Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław rozpoczął Tadeusz Pawłowski. Tomasz Horwat został jego najbliższym współpracownikiem, pełniąc funkcję koordynatora.
Tadeusz Pawłowski poprzednio kierował akademią od grudnia 2016 do lutego 2018 roku, aktywnie przyczyniając się do jej szybkiego rozwoju. Potwierdza to choćby fakt, że zespoły U17 i U19 ostatni sezon zakończyły w czwórce najlepszych drużyn w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Dyrektor akademii ma bogate doświadczenie trenerskie, prowadząc Śląsk w 138 meczach (pod tym względem zajmuje trzecie miejsce w historii klubu). W 2014 roku został wybrany Trenerem Roku w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna”. W ostatnich dziewięciu miesiącach Tadeusz Pawłowski pełnił rolę szkoleniowca WKS-u. 
 
- Funkcja dyrektora akademii Śląska to przede wszystkim wielka odpowiedzialność. Patrzę pozytywnie w przyszłość, bo wiem, że dysponuję bardzo dużym kapitałem ludzkim w postaci naszych trenerów. Oczywiście naszym głównym celem jest wprowadzanie wychowanków do kadry seniorskiej Śląska - mówi Tadeusz Pawłowski. 
 
Tomasz Horwat pozostaje w strukturach, obejmując funkcję koordynatora drużyn młodzieżowych Śląska Wrocław. Będzie odpowiadał za realizację strategicznych celów akademii WKS-u, w tym szkolenie oraz wdrażanie autorskiego programu na wszystkich etapach nauczania.
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również