Wydarzenia

Ankieta kibiców Śląska Wrocław

2018-05-17 07:00:00
Śląsk Wrocław śladem innych klubów piłkarskich przeprowadzi badanie opinii swoich kibiców. Każdy sympatyk wrocławskiego klubu może je wyrazić w specjalnej, internetowej ankiecie. A dodatkowo również wygrać atrakcyjne nagrody!

ANKIETA: KLIKNIJ TUTAJ


Głównym celem jest poznanie opinii kibiców w różnych tematach dotyczących działalności klubu w mijającym sezonie i wyciągnięcie wniosku na przyszły rok. Badanie przeprowadzi niezależna sportowa firma badawcza Sport Analytics.
 
Proces badawczy będzie dotyczył następujących aspektów funkcjonowania klubu:
 
- Frekwencja na meczach Śląska Wrocław
- Bezpieczeństwo w dniu meczowym
- Ty jako kibic
- Usługi i infrastruktura klubu
- Kontakt kibiców z klubem
- Sprzedaż biletów
 
- Ankieta oparte jest na standardach badawczych wykorzystywanych w klubach europejskich. Dotyczyć będzie w zasadzie wszystkich kwestii związanych z komfortem kibica na stadionie we Wrocławiu - mówi analityk Paweł Chmielowski. - Zresztą nie tylko, bo w badaniu również znajduje się część otwarta, do wypełnienia z dowolnymi spostrzeżeniami na temat rozwoju Śląska - tłumaczy Chmielowski.

Zgodnie z konwencją statystyczną, usunięte zostaną wartości odstające (przypadkowe i nierealne). Badanie zostanie przeprowadzone na reprezentatywnej próbie kibiców klubu. Dzięki założonej metodologii z 95% pewnością osiągamy 3% błędu statystycznego. - Struktura populacji znana jest dzięki wcześniejszym badaniom populacji kibiców tak w trakcie uprzednich działań analityczno-statystycznych realizowanych na nasze potrzeby jak i innych firm badawczych - dodaje Paweł Chmielowski.

- Samo narzędzie oparte jest o dobre praktyki z klubów zachodnioeuropejskich - mówi 
analityk ze Sport Analytics. – Z założenia badanie powinno być cykliczne. Pierwszy pomiar pomoże klubowi zwrócić uwagę na niektóre aspekty jego działalności. Kolejne zaś będą już oceniały jego pracę. Obserwując badania np. w Premier League zauważaliśmy, że cykliczność badań jest kluczem do sukcesu w rozwoju relacji z kibicami.

Dla kibiców, którzy wezmą udział w badaniu przygotowano atrakcyjne nagrody. 
W ramach podziękowania za poświęcenie nam swojego czasu przewidzieliśmy cenne nagrody: 3 karnety na rundę jesienną sezonu 2018/19, 10 biletów do strefy VIP oraz koszulkę klubową z podpisami zawodników. 

Cel badania jest jasny. Ma pomóc w przygotowywaniu rozwiązań najważniejszych problemów, podnosząc równocześnie jakość relacji z kibicami.

Dostęp do ankiety internetowej będzie otwarty do niedzieli 20 maja do godz. 22:00.

ANKIETA: KLIKNIJ TUTAJ

Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również