Wydarzenia

CLJ U-17: Bez niespodzianki z Lechem

2022-09-11 14:00:00
W samo południe, w sobotę, rozpoczynało się starcie Śląska Wrocław z Lechem Poznań w ramach 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17. Wrocławianie walczyli jak równy z równym, ale ostatecznie wracają bez punktów po porażce 1:2.
Od początku obie strony ogladały ciekawy mecz, jedna jak i druga strona pressowała rywala, kreując także sytuacje bramkowe. Na otwiarcie wyniku trzeba było jednak czekać aż do drugiej połowy i obrót spraw zapowiadał się dobrze dla podopiecznych trenera Pawła Schmidta. Rajdem prawą stroną popisał się Sławomir Sosulski, wyłożył piłke wzdłuż bramki, a do siatki skierował ją zawodnik gospodarzy - Wojciech Mońka.

To jednak tylko napędziło Lechitów, którzy chwilę później wyrównali wynik za sprawą dwóch bramek Igora Stankiewicza. Najpierw wykończył szybki atak gospodarzy, a chwilę później zamknął głowką dośrodkowanie z flanki i ustalił tym samym wynik meczu.

Mimo dobrej postawy Śląsk wrócił do Wrocławia bez punktów. Okazja do rehabilitacji już w sobotę, 17 września, o godzinie 13.00 rozpocznie się starcie z Chemikiem Bydgoszcz.

Lech Poznań U-17 - Śląsk Wrocław U-17 2:1 (0:0)

Bramki:
0:1 - 50' Mońka (sam.)
1:1 - 65' Stankiewicz
2:1 - 70' Stankiewicz

Śląsk: Śliczniak - Sosulski, Cyrek, Fałowski, Zabrzeski, Maścianica, Pawlik, Skrzypczyński, Graczyk, Benedyktowicz, Maliszewski
Rezerwowi: Andrzejewski, Suski, Skóra, Gerstenstein, Zender, Kobelczuk, Krukowski
Żółte kartki: Zaczek, Bakhno - Pawlik
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław