Wydarzenia

Dominacja rezerw

2018-08-19 13:00:00
Pełna kontrola, pięć goli i spokojne dopisanie na konto kolejnych trzech punktów. W drugiej kolejce IV ligi rezerwy WKS-u 5:1 pokonały przy Oporowskiej Zjednoczonych Żarów.
Po pokonaniu 4:0 GKS-u Mirków/Długołęka na inaugurację ligi drużyna Piotra Jawnego znów zmierzyła się z teoretycznie słabszym rywalem. Na Oporowską z podświdnickiego Żarówa przyjechali Zjednoczeni, któzy w pierwszej kolecje 3:5 przegrali z Unią Bardo.

Od początku niedzielnego meczu warunki dyktowali gospodarze. Swoją przewagę udokumentowali już w 7. min, kiedy to wynik po asyście Scaleta otworzył Kierkiewicz. Śląsk dążył do zdobycia drugiej bramki, kiedy to niespodziewanie - za sprawą Klimaszewskiego - do wyrównania doprowadzili goście. Jedyna groźna akcja Zjednoczoncyh w tej części meczu od razu zakończyła się trafieniem. Podrażniony tym faktem WKS błyskawicznie odpowiedział w najlepszy możliwy sposób. Po trzecim w sezonie golu Scaleta do przerwy zielono-biało-czerwoni prowadzili 2:1.

Druga połowa to jeszcze większa dominacja podopiecznych trenera Jawnego. Goście mieli problem z wyjściej z własnej połowy boiska, a wrocławianie co chwila zagrażali ich bramce. Do siatki udało się trafić w 60. min za sprawą wprawdzonego w przerwie Vacka. Czech kilka minut później dołożył drugą w meczu, a trzecią w sezonie bramkę, wykorzystując asystę Cotry. Serb znalazł się w składzie drugiej drużyny, bo, jak mówił Tadeusz Pawłowski - trener I zespołu - sztab szkoleniowy chciał sprawdzić jego formę i zdrowie wobec niedawno wyleczonej kontuzji. Dwa gole Vacka to nie był jeszcze koniec trafień gospodarzy. Wynik na 5:1 ładnym uderzeniem ustalił Caliński. Goście nie mieli nic do powiedzenia.

Po dwóch meczach sezonu 2018/19 Śląsk II Wrocław ma na koncie komplet sześciu punktów, dziewięć goli strzelonych i jednego straconego. To daje Wojskowym pozycję lidera IV ligi. Bronić będą jej 25 sierpnia. Wtedy to w Prusicach zmierzą się z miejscowym Orłem.

Śląsk II Wrocław - Zjednoczeni Żarów 5:1 (2:1)
Bramki:
1:0 - Kierkiewicz 7'
1:1 - Klimaszewski 37'
2:1 - Scalet 39'
3:1 - Vacek 60'
4:1  - Vacek 65'
5:1 - Caliński 75'

Śląsk II: Szczerbal - Kucharczyk (80. Błoński), Kazimierowicz (70. Sztylka), Łazarowicz (70. Tabaka), Cotra - Skrzypek, Sobczak (46. Vacek), Kierkiewicz (50. Caliński), Młynarczyk - Scalet, Pasternak (70. Srnić)
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również