Wydarzenia

Dzień bramkarski w Akademii

2021-06-08 14:00:00
Na stadionie przy ul. Oporowskiej odbyła się tegoroczna edycja Dnia Bramkarskiego. Zdolni zawodnicy i zawodniczki z roczników 2008-2012 mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed trenerami Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.
W dniu bramkarskim wzięło udział 26 zawodników i dwie zawodniczki. Celem wydarzenia była selekcja uczestników i uczestniczek pod kątem dołączenia do drużyn Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. 

Zajęcia odbywały się pod czujnym okiem trenerów naszej Akademii. Trening poprowadzili Artur Woźniak, Tomasz Hryńczuk, Paweł Mucha, Maciej Szaciłło i Mateusz Bystryk. Trenerzy byli pod wrażeniem licznie zgromadzonych chłopców, ale nie umknęły im też wysokie umiejętności dwóch dziewcząt, które pojawiły się na treningu.

 

Była to trzecia edycja Dnia Bramkarskiego. W poprzednich latach były to otwarte nabory. Tym razem wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali wcześniej wyselekcjonowani i zaproszeni. Na Oporowskiej swoje umiejętności zaprezentowali podopieczni klubów partnerskich Akademii WKS-u oraz zespołów, które na co dzień rywalizują z młodymi Trójkolorowymi. - Chcieliśmy wcześniej wyselekcjonować uczestników, by potem mieć możliwość wyboru tych, którzy rzeczywiście będa najlepsi. Planujemy organizować takie wydarzenia cyklicznie. Chcemy mieć cały czas przegląd dzieci, które mogłoby zasilić zespoły naszej Akademii - mówi Artur Woźniak, organizator wydarzenia.Na koniec wszyscy uczestnicy i uczestniczki otrzymali drobne upominki oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej edycji Dnia Bramkarskiego! 


 


Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również