Wydarzenia

Goście z daleka

2020-12-02 08:00:00
W 16. kolejce rezerwy Śląska Wrocław będą gościć przy Oporowskiej Olimpię Grudziądz. Oba zespoły dzieli nie tylko spora liczba kilometrów, ale też spora liczba miejsc w tabeli, ponieważ zespół z Grudziądza zajmuje ostatnią pozycję i to Trójkolorowi wydają się być faworytem spotkania.
Nie tak dawno temu wrocławianie rozegrali cztery spotkania w ciągu dwóch tygodni. Przed nimi kolejny mecz w środku tygodnia i perspektywa zagrania trzech spotkań w siedem dni. Do końca rundy pozostały jednak już tylko trzy kolejki, dlatego trzeba rzucić wszystkie pozostałe siły i jak najlepiej zakończyć rok. 

Dotychczasowe wyniki Trójkolorowych z pewnością mogą cieszyć trenera Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego. Rezerwy, oparte w znacznej większości na młodych zawodnikach, dla których drugoligowe rozgrywki są świetną szansą na łapanie doświadczenia na poziomie seniorskim, po rozegraniu czternastu meczów zdobyły 18 punktów. Taki dorobek daje na ten moment 10. miejsce w tabeli i pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Do tej pory Wojskowi szczególnie dobrze spisywali się na wyjazdach i potwierdziła to poprzednia kolejka. WKS do samego końca musiał walczyć o korzystny wynik w Siedlcach, ale ostatecznie zwyciężył 2:1 po goli Sebastiana Bergiera z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Było to już czwarte wyjazdowe zwycięstwo wrocławian w tym sezonie. 

Dzisiejszy rywal WKS-u ma za sobą trudną jesień. Olimpia ma na koncie 12 punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Zespół z Grudziądza, podobnie jak Śląsk lepiej radzi sobie w meczach wyjazdowych. Zawodnicy trenera Pawła Crettiego zdobyli w delegacji aż 10 punktów, dlatego nie należy ich skreślać przed starciem we Wrocławiu, szczególnie jeśli spojrzymy na formę Śląska przy Oporowskiej. 

Wydaje się, że problemy Olimpii leżą w ofensywie. Zdobyła ona do tej pory zaledwie trzynaście bramek, co ex aequo ze Zniczem Pruszków jest najgorszym wynikiem w lidze. Obecna forma zespołu z Grudziądza również wydaje się być nienajlepsza, ponieważ od 4. kolejek nie odniósł on zwycięstwa.

Początek spotkania Śląsk II Wrocław - Olimpia Grudziądz o godz. 12:00. Transmisja na kanale YouTube: Śląsk Wrocław TV.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również