Wydarzenia

Karol Herda koordynatorem ds. szkolenia bramkarzy w Akademii Śląska

2021-07-06 19:45:00
Stanowisko koordynatora ds. szkolenia bramkarzy w Akademii Śląska Wrocław objął Karol Herda. Będzie on pełnił także funkcję trenera bramkarzy II drużyny WKS-u.
Karol Herda w swoim bogatym dorobku trenerskim ma pracę w klubach takich jak Motor Lublin, Widok Lublin, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy w kobiecym Górniku Łęczna, z którym sięgał po mistrzostwo i Puchar Polski oraz występował w Lidze Mistrzyń. Ponadto jako członek sztabu szkoleniowego uczestniczył w zgrupowaniu piłkarek Talent PRO U15-17 organizowanym przez PZPN.

- Zależy nam, aby jeszcze efektywniej zarządzać procesem szkolenia bramkarzy i duże nadzieje w tym obszarze wiążemy z Karolem Herdą. Będzie koordynował pracę wszystkich bramkarzy w naszej akademii, a szczególnie istotna będzie tutaj także bliska współpraca z trenerem Krzysztofem Osińskim i sztabem I drużyny – podkreśla Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego.

36-letni szkoleniowiec uczestniczył w licznych kursach i stażach trenerskich, m.in. w akademii Crystal Palace, akademii Legii Warszawa, akademii Cracovii oraz w Widzewie Łódź i Zagłębiu Lubin. Posiada trenerską licencję UEFA B.

- Cieszę się, że rozpoczynam pracę w klubie z tak wielkim potencjałem i ambicjami jak Śląsk Wrocław. Dziękuję za zaufanie władzom akademii i mogę zapewnić, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby młodzi bramkarze WKS-u harmonijnie się rozwijali i robili stałe, zauważalne postępy w swojej grze – zaznacza Karol Herda.

Sztab szkoleniowy Śląska II Wrocław w nowym sezonie eWinner 2. Ligi tworzyć będą: Krzysztof Wołczek (I trener), Mariusz Pawelec (grający asystent trenera), Dawid Gomola (trener przygotowania motorycznego), Karol Herda (trener bramkarzy), Jakub Korkiewicz (fizjoterapeuta), a ponadto w zakresie przygotowania motorycznego i siłowego wsparcie dla nich stanowić będzie Piotr Celeban.

Jednocześnie informujemy, że z wrocławskim klubem rozstał się trener Tomasz Hryńczuk, który dołączył do sztabu I drużyny Podbeskidzia Bielsko-Biała, występującego w Fortuna I Lidze. Dziękujemy trenerze za wiele lat pracy na rzecz Śląska i życzymy powodzenia w dalszej karierze.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również