Wydarzenia

Śląsk II: W gościnie u spadkowicza

2021-08-17 17:00:00
Rozgrywki eWinner 2. Ligi nabierają tempa. Zaledwie trzy dni po ciężkim spotkaniu z Motorem Lublin piłkarzy Śląska II Wrocław czeka kolejne wyzwanie. W 4. kolejce podopieczni Krzysztofa Wołczka zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. Początek tego starcia w środę, 18 sierpnia, o godzinie 17.
Wrocławianie nadal pozostają jedną z niepokonanych drużyn w eWinner 2. Lidze, choć mają na swoim koncie "tylko" jedno zwycięstwo. Przed własną publicznością dwukrotnie remisowali (1:1 z Hutnikiem Kraków i 2:2 z Motorem), każdorazowo doprowadzając do wyrównania w końcówkach. Z kolei w jedynym meczu wyjazdowym pewnie pokonali Pogoń Siedlce 3:0. Z przymrużeniem oka można zatem wysnuć wstępny wniosek, że piłkarze WKS-u lepiej radzą sobie w delegacji.
 
Najbliższy rywal Śląska to spadkowicz z Fortuna 1. Ligi i jednocześnie ostatni zespół w tabeli eWinner 2. Ligi. Pozycja w tabeli bełchatowian nie wynika jednak bezpośrednio ze słabszej formy sportowej drużyny, a bardziej z uwarunkowań klubowych. Bo choć GKS zdobył w tym sezonie trzy punkty, pokonując u siebie pruszkowskiego Znicza 3:2, to nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z... minusowym dorobkiem punktowym. Klub został bowiem przed sezonem ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe.
 
W kadrze najbliższego rywala WKS-u nie brakuje ligowców z doświadczeniem, jak i młodych graczy, będących dopiero u progu swoich karier. Jeden z zawodników GKS-u, Łukasz Wroński, ma solidniejsze doświadczenie ekstraklasowe, jednak obecnie przechodzi on rehabilitację po kontuzji więzadeł i ze Śląskiem nie zagra. A podstawowym piłkarzem bełchatowian jest były zawodnik WKS-u - Waldemar Gancarczyk. Pomocnik we Wrocławiu grał w rundzie jesiennej sezonu 2014/2015, ale nie doczekał się debiutu na najwyższym szczeblu rozgrywek i występował głównie w rezerwach.
 
Początek obecnego sezonu w wykonaniu GKS-u nie jest zbyt imponujący. Po przegranej na inaugurację z Wisłą Puławy (1:2), przyszło wspomniane już zwycięstwo ze Zniczem, które można traktować jako rehabilitację. W miniony weekend bełchatowianie znów przegrali, ale już nieco wyraźniej, bo 0:4 z Ruchem Chorzów. I teraz najpewniej znów będą chcieli zmazać niekorzystne wrażenie. Czy ta sztuka im się uda?
 
Początek spotkania w środę - 18 sierpnia - o godzinie 17 w Bełchatowie. Transmisja na żywo będzie dostępna na platformie sportize.pl oraz - bezpłatnie - w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również