Wydarzenia

U15: O punkty w Legnicy

2023-04-29 15:00:00
Zespół Śląska U15 stoi przed kolejnym trudnym zadaniem. Podopieczni Pawła Dziakowicza rozegrają trzeci mecz wyjazdowy z rzędu - tym razem na trudnym terenie w Legnicy. Początek spotkania w sobotę, 29 kwietnia, o godzinie 16:30.
Wrocławianie liderują w tabeli grupy C Centralnej Ligi Juniorów U15 i mają dwa punkty przewagi nad Rakowem Częstochowa. Podopieczni Pawła Dziakowicza w tej rundzie nie przegrali jeszcze meczu, a przed tygodniem wygrali pod Jasną Górą ze wspomnianym Rakowem 3:1. W tamtym meczu pokazali charakter, bo od 7. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce.

Miedź Legnica - najbliższy rywal WKS-u - po niezłym początku rundy teraz złapała małą zadyszkę. Ostatnie dwa spotkania to porażki z Zagłębiem Lubin (1:3) i Górnikiem Zabrze (1:4). Legniczanie są podrażnieni takim stanem i na pewno będą chcieli zrehabilitować się w starciu z WKS-em.

W pierwszym meczu tych zespołów we Wrocławiu emocji nie brakowało. Po pierwszej połowie był remis, a zaraz po wznowieniu legniczanie objęli prowadzenie. Śląsk dążył do wyrównania, a kiedy ta sztuka się udała, zadał jeszcze jeden cios, tym razem już na wagę trzech punktów. Dwie bramki strzelił wóczas Wojciech Gajewski, a jedno trafienie dorzucił Bartosz Szywała.

Jak będzie tym razem? Początek spotkania w sobotę, 29 kwietnia, o godzinie 16:30.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław