Wydarzenia

Podsumowanie roku 2016: grudzień

2017-01-06 12:00:00
To już ostatni odcinek naszego podsumowania minionego roku. W grudniu Tadeusz Pawłowski wrócił do klubu, Piotr Celeban został najskuteczniejszym obrońcą w historii Śląska, a ceny wszystkich biletów na mecze zostały obniżone. Niestety, wyniki zespołu nie był zadowalające i zwolniony został Mariusz Rumak.
63 bramki w ekstraklasie i 85 w sumie dla WKS-u – to imponujące statystyki nowego dyrektora Akademii Śląska Wrocław. Jej szefem został Tadeusz Pawłowski, w przeszłości piłkarz i trener zielono-biało-czerwonego zespołu. Jako jedyny w obu tych rolach wystąpił z klubem w europejskich pucharach. – Wrocław ma być dumny z Akademii, chcemy, by w przyszłości co roku jeden jej przedstawiciel trafiał do pierwszej drużyny – mówiła legenda wrocławskiego klubu.
 
 
Powrót Pawłowskiego to duża radość dla fanów Śląska. Niestety, zabrakło jej po grudniowych meczach drużyny. WKS zremisował z Pogonią Szczecin (1:1) i przegrał z dwoma zespołami znad morza – Lechią Gdańsk (0:3) i Arką Gdynia (0:2). Po meczu z żółto-niebieskimi zwolniony został Mariusz Rumak, pierwszy trener WKS-u. Wraz z nimi z klubem pożegnał się Dariusz Dudek (II trener). Śląsk zakończył rok na 12. miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy.
 
 
 
Najlepszym momentem w poczynaniach piłkarzy WKS-u w grudniu był gol Piotra Celebana w meczu z Pogonią. Wychowanek szczecińskiego zespołu strzelił Portowcom kapitalnego gola piętą. Dzięki temu z 24. bramkami na koncie został najskuteczniejszym obrońcą w historii klubu. – Gram dla Śląska już 7 lat. Najpierw przyszedłem na pół roku, potem na cztery lata i po kolejnej przerwie znów wróciłem. Zdobyłem z WKS-em mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski. Ten klub dużo dla mnie znaczy, darzę go szacunkiem i mam go w sercu – na dobre i na złe – mówił kapitan po swoim wyczynie.
 
 
Mecz z Pogonią był ciekawy nie tylko ze względu na bramkę Celika. W tym dniu zorganizowaliśmy „Mikołajki dla Agatki”, czyli zbiórkę pieniędzy dla chorej na raka oka dziewczynki. W sumie do zebrania rodzina tej małej księżniczki ma aż 1 400 000 złotych. Taka kwota pozwoli na wyjazd do USA, operacje i leczenie. W tej chwili zebrano już ponad milion złotych. Zachęcamy do dalszego wspierania tej akcji. Szczegóły TUTAJ. LINK: http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/agatka/?lang=pl
 
W pomoc Agatce włączyła się również wokalistka Gosia Andrzejewicz, która przed meczem wystąpiła na murawie Stadionu Wrocław:
 
 
Ważnym wydarzeniem ostatniego miesiąca roku była obniżka cen biletów. Wprowadziliśmy Bilet Rodzinny, inne stawki dla seniorów (już od 60. roku życia), tańsze wejściówki dla uczniów i darmowe dla dzieci do lat 13. Ceny biletów z każdej kategorii cenowej zostały obniżone. Tak prezentuje się aktualny cennik na domowe spotkania Śląska na Stadionie Wrocław:
 
 
Również w grudniu odbyła się kolejna edycja Śląsk Cup, czyli międzynarodowego turnieju dla młodych adeptów futbolu. Turniej zgromadził na starcie 40 zespołów z Polski i Europy. Swoje drużyny przysłali m.in. Sheffield United, Sparta Praga, MKS Żylina, Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Cracovia, czy Pogoń Szczecin. Nie zabrakło również zespołów Akademii Śląska Wrocław.  W kategorii U-11 wygrało Sheffield United, wśród 10 latków zwyciężył WKS! Nagrody dla najlepszych wręczał Tadeusz Pawłowski oraz Łukasz Wiech, z I drużyny.
 
 
Pod koniec roku do sprzedaży trafił wyjątkowy kalendarz na 2017 rok. Rok 70-lecia Śląska. Kalendarz zawiera najważniejsze karty z dumnej historii klubu. Sprzedaż na Wyspach Kibica.

 
 
 
Co według Was było "Wydarzeniem grudnia 2016" w Śląsku Wrocław? Głosować możecie na naszym Twitterze. Tutaj: Śląsk Wrocław Twitter.
 
O październiku możecie przeczytać tutaj: Podsumowanie roku 2016: listopad. Za "Wydarzenie października 2016" uznaliście wygraną Śląska w derbach Dolnego Śląska z Zagłębiem (2:1).
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również