Wydarzenia

Podsumowanie roku 2016: styczeń

2016-12-27 14:20:00
Dobiega końca rok 2016. W przyszłym obchodzimy zacny jubileusz 70-lecia istnienia Śląska. Zanim jednak będziemy świętować Nowy Rok, podsumujemy ten mijający z podziałem na poszczególne miesiące. Na początek styczeń.
Styczeń był oczywiście okresem bez meczów ligowych. Kibice Śląska żyli więc głównie transferami ich ukochanego klubu. Najważniejszym wydarzeniem tego miesiąca było dołączenie do WKS-u Ryoty Morioki. Japończyk pojawił się we Wrocławiu na początku roku, a nasza kamera towarzyszyła mu od pierwszych chwil w naszym mieście.
 
 
Pomocnik przeszedł w Śląsku testy medyczne i podpisał kontrakt na 2,5 roku. Jego umowa obowiązuje do końca sezonu 2017/18.
 
 
Z Morioką fani WKS-u wiązali spore nadzieje. „10” z Japonii w pierwszych meczach nie zachwycała, ale po pewnym czasie Ryota „zaskoczył”. W ubiegłym sezonie zdobył siedem bramek (najlepszy wynik w drużynie, razem z Bilińskim), w tym – jak na razie – cztery (najwięcej w zespole). Morioka stał się gwiazdą Śląska, budzącą wielkie zainteresowanie mediów oraz kibiców. Również tych z Japonii, którzy bardzo aktywnie wspierają swojego rodaka, przesyłając wiele wiadomości m.in. za pośrednictwem Twittera i Facebooka. Kilka miesięcy później Morioka zaczął pisać bloga na naszej stronie internetowej, który prezentowany jest w języku polskim i japońskim.Transfer Morioki to jednak nie jedyny ciekawy moment pierwszego miesiąca mijającego roku. Poza nim ciekawie wyglądały też inne ruchy kadrowe w drużynie. Pojawili się m.in. Andras Gosztonyi i Lasha Dvali. O ile Węgier, również z powodu kontuzji, nie rozwinął skrzydeł i już go w Śląsku nie ma, to Gruzin wyrósł na jedną z ważniejszych postaci w „jedenastce” Śląska. Lasha podpisał kontakt do końca sezonu 2017/18. 22-latek najczęściej występuje na środku obrony, u boku Piotra Celebana.
 
Skoro poprzedni akapit zakończyliśmy nazwiskiem kapitana WKS-u, to należy zaznaczyć, że Celeban owym kapitanem jest właśnie od stycznia 2016 roku. Celik opaskę przejął od Mariusza Pawełka, który sam zaproponował głosowanie w tej sprawie wśród piłkarzy w zespole. Zawodnicy na swojego przywódcę wybrali obrońcę, który bardzo dumnie dzierży tę funkcję do teraz.

 
Wybory kapitana odbyły się podczas obozu w Zakopanem. Tam WKS przygotowywał się do rundy wiosennej, pod okiem sztabu dowodzonego przez Romualda Szukiełowicza. Potem zawodnicy wyjechali jeszcze na zgrupowanie do Trzebnicy. Również w styczniu dyrektorem sportowym Śląska został Wojciech Błoński. Pełnił tę funkcję do listopada, kiedy na tym stanowisku zastąpił go Adam Matysek. Błoński jest obecnie w klubie doradcą zarządu.

W sondzie na naszym Twitterze, głosowaliście, co według Was było "Wydarzeniem stycznia 2016" w Śląsku Wrocław? Więcej informacji tutaj: Śląsk Wrocław Twitter.

"Wydarzeniem stycznia 2016" w Śląsku Wrocław wybraliście transfer Ryoty Morioki.Więcej informacji tutaj: Śląsk Wrocław Twitter.

O lutym możecie przeczytać tutaj: Podsumowanie roku 2016: luty.

Podsumowania kolejnych miesięcy wkrótce.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również