Wydarzenia

U15: Dobry start trampkarzy

2019-03-25 09:00:00
Zespół trenerów Wołczka i Piekielnego ma za sobą udane rozpoczęcie rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U15. Po trzech kolejkach wrocławianie uzbierali siedem punktów i są w czubie tabeli.
Na inaugurację Śląsk zmierzył się z beniaminkiem Piastem Gliwice, z którym dość długo się męczył. Po pierwszej połowie wynik był sprawą otwartą, ale spore ożywienie na boisko wniosły zmiany w drugiej części gry. Na murawie pojawił się między innymi Kurowski, który wrócił do pełni sił po kontuzji. WKS udokumentował przewagę kolejnymi dwoma golami, tym samym notując bardzo ważne zwycięstwo na inaugurację wiosennych rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U15. 
 
W drugiej kolejce trampkarze Śląska zmierzyli się z teoretycznie jednym z najsilnieszych zespołów ligi, czyli Zagłębiem Lubin. Jak na derby przystało, było to emocjonujące starcie, w którym WKS dwukrotnie musiał odrabiać straty. Ta sztuka mu się udała, wywożąc z Lubina cenny jeden punkt. 
 
W trzeciej kolejce wrocławianie u siebie zmierzyli się z Górnikiem Polkowice, który nie był w stanie zagrozić gospodarzom. Zgodnie z oczekiwaniami Śląsk dopisał trzy punkty na konto, gromiąc rywali 7:0. W tej potyczce Śląsk musiał radzić sobie bez swoich reprezentantów Polski, Marcina Bartonia i Kuby Wiśniewskiego, którzy rozpoczęli zgrupowanie. Drużyna wzorowo poradziała sobie bez nich, a na listę strzelców wpisali się: 3x Gryglak, 2x Baj, Zawadzki i Gerstenstein.

Zespół U15 trenerów Wołczka i Piekielnego z dorobkiem 7 punktów zajmuje 2. miejsce w tabeli. Z liderem, Zagłębiem Lubin, przegrywa jedynie gorszym bilansem bramek. 

Tabela TUTAJ
Terminarz TUTAJ
Autor: Michał Krzyminski

Zobacz również