Wydarzenia

Pluszaki trafiły do dzieci!

2015-12-03 15:15:00
1
Piłkarze Śląska Wrocław przekazali pluszowe zabawki chorym dzieciom. Uroczyste wręczenie maskotek nastąpiło w czwartek w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej.

Rodzina Śląska w czasie ostatniego meczu ligowego na Stadionie Wrocław zbierała pluszowe zabawki dla Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Ta ważna dla nas akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy pokazali swe gorące serca dostarczając na stadion setki pluszaków wszelkiej maści - od znanych od lat misiów, po bohaterów najnowszych kreskówek.

 

W porozumieniu z Fundacją doszliśmy do wnioski, że zebrane zabawki trafią do dzieci z Kliniki Nefrologii Pediatrycznej i właśnie na tym oddziale Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej zjawiła się delegacja Śląska Wrocław. Tworzyli ją m.in. piłkarze ekstraklasowego zespołu: Flavio Paixao i Krzysztof Ostrowski, którzy już chwilę po wejściu zderzyli się ze wspaniałym i gorącym przywitaniem przygotowanym przez małych pacjentów oddziału.

 

 

- Jestem naprawdę bardzo wzruszona - mówiła ordynator oddziału prof. Danuta Zwolińska. - Dzieciaki oczekiwały piłkarzy już od samego rana i na pewno po takim spotkaniu wśród męskiej części naszych pacjentów rosną przyszli zawodnicy Śląska. Jestem bardzo wdzięczna, że piłkarze znaleźli czas, aby przyjść do dzieci i z nimi porozmawiać. Te dyskusje o ich zawodzie, o pracy z trenerami, trochę o życiu prywatnym, to z pewnością bardzo miły akcent tego spotkania – dodawała kierująca Kliniką Nefrologii Pediatrycznej.

 

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy dzisiaj przyjść i spowodować trochę uśmiechów na twarzach dzieci - podkreślał Krzysztof Ostrowski. - Dla nas to wyjście jest również bardzo ważne, bo mogliśmy trochę podejść z dystansem do naszej codziennej pracy i w towarzystwie dzieci zrelaksować się i pomyśleć o czymś innym - dodawał popularny „Ostry”.

 

 

Pluszaki zebrane przy wsparciu kibiców Śląska Wrocław nie były jedynymi mikołajkowymi prezentami dla dzieci. Pacjenci Oddziału Kliniki Nefrologii Pediatrycznej w czasie całego spotkania z piłkarzami WKS-u mieli okazję do wspólnych zdjęć i zebrania autografów. Uśmiech na ich twarzach gościł również po słodkim poczęstunku, który dotarł do nich z zawodnikami zielono-biało-czerwonych.

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie naszej akcji. Uśmiechy i podziękowania od dzieci są również dla Was!

 

Dziękujemy!

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również