Wydarzenia

Kolejne wakacje z piłką nożną na Dolnym Śląsku!

2024-03-29 14:00:00
Fundacja Śląska Wrocław kontynuuje kilkuletnią tradycję organizacji bezpłatnych treningów piłkarskich dla dzieci i młodzieży podczas wakacji. Do projektu "zDolny Śląsk - tu się gra!" dołączyła Gmina Marcinowice.
Projekt finansowany jest z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i kierowany do młodych osób z terenu województwa dolnośląskiego. Do wspólnych działań dołącza Gmina Marcinowice, na terenie której nie brakuje chętnych dzieciaków do aktywnego spędzania czasu na sportowo. Dziś Fundacja i Gmina podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy organizacji i promocji zadania.

- Przypomnijmy, że celem bezpłatnych treningów, które z powodzeniem organizujemy we Wrocławiu i gminach naszego regionu, jest popularyzacja zajęć sportowych z elementami piłki nożnej, dostępnych dla szerokiego grona dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat - mówi Patrycja Wojciechowska, koordynatorka projektów dotacyjnych w Fundacji Śląska Wrocław. – Spotkania prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, specjalizujących się w prowadzeniu grup młodzieżowych i dziecięcych –  uzupełnia Patrycja Wojciechowska.Zajęcia odbywają się na boisku w określone dni tygodnia, a poza zapisaniem się i obuwiem sportowym nie trzeba mieć żadnego sprzętu czy umiejętności, aby w nich uczestniczyć. Zaproszeni mogą czuć się wszyscy od 7 do 16 roku życia.

- Gmina Marcinowice stawia sobie za cel zagospodarowanie czasu wolnego, zwłaszcza wśród młodzieży, w sposób bezpieczny i atrakcyjny, stąd dołączenie do projektu "zDolny Śląsk - tu się gra!". Część mieszkańców naszej Gminy pozostaje podczas lata w domach lub decyduje się tylko na krótki wyjazd, również z przyczyn ekonomicznych. Warto zatem budować wspólnie projekty, które dopełniają wakacyjną ofertę zwłaszcza dla tych, którzy najbardziej potrzebują takiego wsparcia – zauważa wójt Gminy Marcinowice, Stanisław Leń.Wzorem ubiegłych lat na treningi zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczyny, które chciałyby spróbować swoich sił w piłce nożnej lub, co ważniejsze, spędzić aktywnie czas podczas wakacji.

- Cieszą mnie inicjatywy klubu, które wspierają rozwój dzieci, ale przede wszystkim ułatwiają dostęp do regularnej aktywności. To pierwszy krok do tego, by pozostać zdrowym, ale też poznać nowych kolegów z boiska. Społeczna odpowiedzialność naszego klubu to również dbanie o najmłodszych, stąd pomysł na wakacje spędzane na sportowo. Na uczestników treningów czekają również dyplomy i upominki. Serdecznie zapraszamy! - dodaje Patryk Załęczny, prezes klubu WKS Śląsk Wrocław.Bezpłatne treningi dla dzieci i młodzieży w Gminie Marcinowice będę odbywały się podczas tegorocznych wakacji. Zajęcia zostaną uzupełnione o materiały, które promują lokalną turystykę, w tym pomysły na niedalekie wycieczki dla całej rodziny. Na boisku, w górach czy na szlaku turystycznym - najważniejsze, aby pozostać aktywnym i wielopokoleniowo dbać o kondycję oraz zdrowie.

Szczegóły i informacje o zapisach do udziału w bezpłatnych treningach "zDolny Śląsk - tu się gra!" już wkrótce!
Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław