Wydarzenia

Śląsk II lepszy od rezerw Miedzi [FOTO]

2018-01-26 15:00:00
Po bardzo dobrym spotkaniu w wykonaniu zespołu Tomasza Horwata Śląsk II zdecydowanie wygrał z III-ligowymi rezerwami Miedzi Legnica. Mecz zakończył się wynikiem 6:1!
Spotkanie idealnie ułożyło się dla Trójkolorowych. Chwilę po rozpoczęciu Kierkiewicz był faulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Kotfas. Kilkanaście minut później rywale zdołali wyrównać, również zdobywając bramkę z rzutu karnego. Sędzia bowiem dopatrzył się zagrania ręką jednego z obrońców WKS-u. 
 
W I połowie przewagę optyczną miała Miedź, ale niewiele z tego wynikało. Wrocławianie dobrze prezentowali się taktycznie, wyczekując przeciwnika na własnej połowie i co chwilę zaskakując go wysokim pressingiem. Jeszcze w pierwszej odsłonie Śląsk dwukrotnie zaskoczył tym Miedź, która traciła piłkę na własnej połowie, a bezlitośnie wykorzystali to Pasternak, popisując się pięknym lobem i Obiała, który przebywa na testach w rezerwach WKS-u.
 
W drugiej połowie inicjatywa należała już do WKS-u, który co chwilę zagrażał bramce Miedzi i konsekwentnie ją punktował. Wynik podwyższyli Adrian Sobczak, zamykając dośrodkowanie Calińskiego i Fryczkowski, zdobywając brankę pięknymi nożycami. Wynik na 6:1 w samej końcówce ustalił Obiała.
 
W przekroju całego meczu Trójkolorowi byli stroną dominującą i było to zasłużone zwycięstwo rezerw Śląska.
Galeria zdjęć dostepna TUTAJ
 
Śląsk II Wrocław – Miedź II Legnica 6:1 (3:1)
Bramki: Kotfas (k), Pasternak, 2x Obiała (zawodnik testowany), Adrian Sobczak, Fryczkowski.
 
Śląsk: Wadach (45. Aleksander Sobczak) – Caliński, Tyler (zawodnik testowany), Tabaka, Ściborek (zawodnik testowany , 60. Golus), Kotfas, Kucharczyk (45. Kazimierowicz), Danielik (45. Szaciłło – zawodnik testowany), Kierkiewicz (20’ Adrian Sobczak) – Pasternak (45. Fryczkowski), Obiała (zawodnik testowany).
Trener Tomasz Horwat
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Michał Krzyminski

Zobacz również